2010 Gruodžio 27

Aplinkos ministerija

K.Rupulevičius atleistas teisėtai

veidas.lt

Seimo narės Astos Baukutės sutuoktinis Kęstutis Rupulevičius teisėtai atleistas iš aplinkos ministro patarėjo pareigų, pirmadienį nusprendė Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT).

VAAT atstovė spaudai Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė BNS sakė, kad teismas atmetė K.Rupulevičiaus skundą, kuriuo šis siekė, kad atleidimas būtų pripažintas neteisėtu, o jis pats būtų grąžintas į pareigas. Buvęs ministro patarėjas taip pat reikalavo priteisti jam kompensaciją už priverstinę pravaikštą.

VAAT nuomone, pernai rugsėjo pabaigoje atleidžiant K.Rupulevičių nebuvo pažeistos procedūros.

Be to, teismas vertino, anot VAAT atstovės, kad K.Rupulevičius buvo politinio pasitikėjimo pareigūnas, todėl nepasitikėjimo juo motyvų ir jų pagrįstumo VAAT nevertino.

Šis VAAT sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Buvęs patarėjas anksčiau yra teigęs pats norėjęs pasitraukti iš minėtų pareigų, tačiau tuomet aplinkos ministras jam pasiūlęs vietoj to eiti tėvystės atostogų. Jis tvirtino šių metų liepą kreipęsis į Aplinkos ministeriją ir tik tuomet sulaukęs oficialaus pranešimo, kad atleistas iš aplinkos ministro patarėjo pareigų 2009 metų rugsėjo 25 dieną kaip praradęs ministro Gedimino Kazlausko pasitikėjimą.

Be to, buvęs patarėjas tvirtino praėjusių metų rugsėjo 23 dieną išėjęs vaiko priežiūros atostogų, kurios turėjo trukti iki šių metų rugpjūčio 10 dienos.

Tuo metu Aplinkos ministerijos atstovė Agnė Murauskaitė teisme teigė, kad K.Rupulevičius apie savo atleidimą galėjo sužinoti iš visuomenės informavimo priemonių. Atleidimo procedūros, jos žodžiais, nebuvo pažeistos. Anot ministerijos atstovės, K.Rupulevičius buvo atleistas, nes jo elgesys buvo nesuderinamas su einamomis pareigomis.

K.Rupulevičius aplinkos ministro patarėjo pareigų neteko po skandalo, kai jo vairuojamas visureigis prie Seimo kliudė ir nuvertė šviesoforą. Vairuotojas tada paspruko iš įvykio vietos.

Įtarta, kad jį vairavęs K.Rupulevičius buvo neblaivus, nes tą dieną šventė gimtadienį, bet to įrodyti nepavyko.

Pareigūnai keletą dienų negalėjo rasti ir automobilio. A.Baukutė teigė, kad jos žiniomis, automobilis yra Klaipėdoje, nors tuo metu jis stovėjo viename sostinės remonto dirbtuvių.

Už pažeidimą K.Rupulevičius prarado teisę vairuoti 4 metus ir 3 mėnesius. Be to, buvusiam aplinkos ministro patarėjui skirta 3700 litų bauda.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...