2011 Balandžio 16

Japonija

Jūroje didėja radioaktyvumas

veidas.lt

Jūroje prie Japonijos Fukušimos atominės elektrinės, kuri smarkiai nukentėjo per praėjusio mėnesio cunamį, smarkiai padidėjo radioaktyvumas ir tai galbūt reiškia, kad tarša į aplinką patenka pro naujus įtrūkimus, šeštadienį paskelbė vyriausybė.

Šis pranešimas pasirodė po to, kai Japoniją šeštadienį ryte sukrėtė dar vienas, 5,9 balo stiprumo žemės drebėjimas. Prieš pat jį Japonijos branduolinio saugumo agentūra nurodė elektrinių operatoriams sustiprinti pasirengimo žemės drebėjimams sistemas, kad būtų užkirstas kelias branduolinės krizės pasikartojimui.

Kol kas apie drebėjimo padarytą žalą nepranešama, cunamio rizikos nėra. Po kovo 11-osios 9 balų žemės drebėjimo ir cunamio, kuris smarkiai apgadino Šiaurės Japonijoje esančią Fukušimos elektrinę ir sukėlė didžiausią per visą šalies istoriją atominės energetikos nelaimę, Japonijoje buvo užregistruota virtinė silpnesnių žemės drebėjimų.

Nuo to laiko, kai cunamis užliejo Fukušimos elektrinę ir išvedė iš rikiuotės jos aušinimo sistemas, darbininkai pumpuoja daugybę vandens perkaitusiems reaktoriams aušinti. Dalis to vandens, jau užteršto radiacija, pateko į Ramųjį vandenyną. Elektrinės pareigūnai sakė, kad balandžio 5 dieną užtaisė tą plyšį ir kad radiacijos lygis vandenyne sumažėjo.

Tačiau šį šeštadienį vyriausybė paskelbė, kad jūros vandens radioaktyvumas pastarosiomis dienomis vėl padidėjo. Radioaktyviojo jodo-131 koncentracija leistiną normą ėmė viršyti 6,5 tūkst. kartų, rodo penktadienį paimti vandens pavyzdžiai. Ketvirtadienį koncentracija normą viršijo 1,1 tūkst. kartų. Cezio-134 ir cezio-137 koncentracija padidėjo beveik keturis kartus.

Pareigūnai tvirtina, kad radiacija išsisklaidys ir kol kas nekelia grėsmės jūros gyventojams ar žmonėms, kurie juos galbūt valgo. Dauguma ekspertų su šiais teiginiais sutinka.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...