2011 Sausio 26

JAV

Jungtinėms Valstijoms atėjo “palydovo momentas”,

veidas.lt

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) metiniame pranešime Kongresui pareiškė, kad amerikiečiai išgyvena lūžio laikotarpį savo istorijoje, panašų į tą, kuris buvo 1957 metais, kai Sovietų Sąjunga aplenkė Ameriką, paleidusi pirmąjį dirbtinį Žemės palydovą.

Pasak B.Obamos, varžybų kosmose nesėkmė davė naują postūmį plėtoti mokslą ir švietimą Jungtinėse Valstijose, todėl buvo padaryta revoliucinių atradimų, pasiekta naujų laimėjimų.

“Prieš pusę amžiaus, kai paleidę “Sputnik” sovietai nugalėjo mus kosmose, mes neįsivaizdavome, kaip mums pavyks nugalėti juos Mėnulio užkariavimo srityje – mes neturėjome atitinkamų mokslo laimėjimų, net NASA nebuvo”, – sakė B.Obama savo pranešime “Apie padėtį Sąjungoje”.

“Tačiau investavę į mokslą ir švietimą mes ne tik pralenkėme Sovietų Sąjungą, bet ir sukėlėme bangą inovacijų, kurios padėjo skurti naujas pramonės šakas ir milijonus naujų darbo vietų”, – sakė B.Obama savo kreipimesi.

“Atėjo mūsų kartos “palydovo momentas”, – pareiškė jis.

“Mes padidinsime investicijas į medicinos ir biologijos tyrimus, į informacijos technologijas ir ypač į ekologijos požiūriu švarias technologijas, – tęsė jis. – Taip mes sustiprinsime savo saugumą, apginsime savo planetą ir sukursime nesuskaičiuojamą skaičių naujų darbo vietų”.

Daug dėmesio savo pranešime Kongresui prezidentas B.Obama skyrė raginimui susivienyti ir imtis bendro darbo, kad ateitų “nauja bendradarbiavimo era”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...