2011 Balandžio 09

Politika

Jungiasi Darbo partija ir Naujoji Sąjunga

veidas.lt

Naujoji Sąjunga (socialliberalai) ir Darbo partija nusprendė jungtis, šeštadienį patvirtino šių dviejų partijų lyderiai.

“Priėmėme sprendimą jungti jėgas”, – per vykusią spaudos konferenciją kalbėjo Naujosios sąjungos pirmininkas Artūras Paulauskas.

Jis tvirtino, kad partija nėra patenkinta nuveiktu darbu tarp Seimo ir savivaldos rinkimų, todėl buvo priimtas sprendimas konsoliduotis. Pasak socialliberalų vadovo, dėl noro jungtis kreiptasi į “darbiečių” pirmininką V.Uspaskichą, pats Naujosios sąjungos vadovas dabar turi teisę pradėti derybas su “darbiečiais”.

“Noriu pasveikinti Artūrą ir Naująją Sąjungą su brandžiu sprendimu, nes tai yra sprendimas reikalingas, laiku padarytas”, – tvirtino Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas.

“Mus džiugina šitas sprendimas, nes mes galvojame, kad apsijungus dviems partijoms, mes pasieksime ir sinergijos efektą (…) Aš galvoju, kad nesikirs nei interesai, nei ideologijos, nei žmonių požiūris”, – tvirtino “darbiečių” pirmininkas.

Abiejų partijų lyderiai sakė, kad jungimosi procesas turėtų būti neilgas, politinės jėgos turėtų susijungti jau artimiausiu metu, nes artėja Seimo rinkimai. Anot A.Paulausko, naujasis junginys turėtų vadintis Darbo partija.

“Mes manome, kad Darbo partijos pavadinimas yra tikrai geras, jis žinomas yra rinkėjams, ne kartą dalyvavęs su tuo pavadinimu partijos junginys Seimo rinkimuose (…) Pavadinimas, manau, turėtų būti Darbo partija”, – sakė A.Paulauskas.

“Darbiečiai” Seime turi dešimt atstovų, socialliberalai – vieną. Per vasario pabaigoje vykusios savivaldos rinkimus Darbo partija iškovojo 165 mandatus, Naujoji sąjunga – 52.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...