2014 Birželio 27

Jubiliejinė Dainų šventė jau kitą savaitę kviečia visus sugrįžti namo

veidas.lt

LLKC nuotr.

„Čia – mano namai“ – tokius žodžius liepos 2-6 d. ištars per 37 tūkstančiai Dainų šventės dalyvių ir šimtai tūkstančių žiūrovų. Jau kitą savaitę po ketverių metų į Lietuvos sostinę susibursiantys ir dieną naktį melodijomis, ritmais užliesiantys Vilniaus gatves, aikštes ir parkus atlikėjai bei svečiai vėl primins jau 90 metų šalyje gyvą dainų švenčių tradiciją. Jai paminėti skirtas renginys aidės jau šį šeštadienį, birželio 28 dieną, Kaune. Šventinis šurmulys sostinėje prasidės jau kitą savaitę – visos šventės metu gatvėse netrūks ne tik dainų ir šurmulio, bet ir šventei skirtų netikėtų staigmenų.

„Dainų šventė kviečia jau kitą savaitę būtinai atvykti į Vilnių ir pasijusti visiems viena šeima vienuose namuose. Kviečiame susėsti prie vieno stalo ir užtraukti dainą, o po to sušokti smagų šokį, kad neliktų jokios ribos tarp atlikėjų ir tų, kurie ateis pasigrožėti reginiais. Šėlsime nuo pat ryto iki vėlyvo vakaro“, – teigia Dainų šventės direktorius Saulius Liausa. Jo teigimu, namų motyvas jungs visus dainų šventės renginius: nuo atidarymo koncerto iki finalinės Dainų dienos.

Beveik savaitę truksianti Dainų šventė iš viso pasiūlys net dvylika renginių. Didžioji dalis iš jų bus nemokami, o bilietai į Ansamblių vakarą, Šokių dieną, pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertą ir Dainų dieną (sėdimas vietas) jau tirpsta, tad norinčius juos išvysti organizatoriai kviečia suskubti ir pasirūpinti bilietais jau dabar. Stovimus bilietus planuojama pardavinėti tik į Ansamblių vakarą Kalnų parke.

Dainų šventės programą liepos 2 dieną pradės lietuviškai dainai skirtas koncertas „Dainos namai“ Katedros aikštėje. Jo metu kiekvienas galės įsitraukti ir kartu sudainuoti ne tik gerai žinomas liaudies dainas, bet ir skirtingų laikmečių bei žanrų populiariuosius kūrinius.

Nuo smėlėtų Nidos kopų ir audringos Baltijos jūros, Nemuno krantais, per visą Lietuvą, aplankant kiekvieną mūsų šalies regioną ir pajuntant  jo savitumą, tarmes ir spalvas, įsisupus į tautinį kostiumą, kvies keliauti liaudies meistrai, ansambliai, orkestrai, teatro kolektyvai ir šokėjai. Nuo ankstaus ryto iki vėlyvos nakties visas penkias Dainų šventės dienas jaukią namų aplinką kurs nesibaigiančios dainos ir šokiai, gardūs tradiciniai valgiai. Pažinimo džiaugsmo suteiks tradiciniai liaudies amatai ir teatro kolektyvų pasirodymai. Tuo tarpu Liaudies meno parodoje atsiversiantys „virtualūs namai“ į senąją lietuvių pirkią nukels kiekvieną, išsiilgusį praeities.

Dainų šventė be tradicinių renginių kvies ir naujovėmis: veiks vaikų tradicinių amatų miestelis, šurmuliuos Teatro diena, skirta lietuvių literatūros pradininko Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms ir Teatro metams, o liepos 4 dieną į Valdovų rūmų kiemą įžengs septynios baltų gentys – be unikalios specialiai šiai Dainų šventei atkurtos baltų genčių kostiumų kolekcijos, reginio žiūrovai čia išvys modernų teatralizuotą pastatymą, paremtą šiuolaikiniu šokiu, poezija, į kurį įsijungs ir choras „Brevis“, saksofonistas Petras Vyšniauskas, perkusininkas Arkadijus Gotesmanas, geriausi Lietuvos šiuolaikinio šokio atlikėjai. Kuriamą „vyro ir moters“ istoriją sustiprins moderniausios technologijos – nuo įspūdingų scenografijos sprendimų iki trimačių projekcijų, vaizdo ir garso sprendimų.

Visą Lietuvą sujungsiančią Dainų šventę iškilmingai vainikuosiančios Dainų dienos metu netrūks ir visą tautą vienijančių ritualų – vienu kvėpavimu dainas, su kuriomis užaugome, atliks per dvylika tūkstančių choristų. Renginio metu bus prisimintos ne tik Dainų šventės ištakos – prieš 90 metų nuskambėjusi pirmoji Dainų diena, bet ir Baltijos kelio, sujungusio visus su daina, 25 metų jubiliejus. Dalyvių eitynėmis nuo Katedros aikštės į Vingio parką prasidėsiančio renginio kulminacija taps 21 val. kartu su viso pasaulio lietuviais giedama „Tautiška giesmė“.

Be to, liepos 6 dieną pirmą kartą skelbiama Tautinio kostiumo diena. Ją organizatoriai kviečia švęsti visus ir pasipuošti tautiniu kostiumu ar jo detale – specialūs tautiniai kostiumai pasiūdinti ir visiems Dainų dienos dirigentams. Visgi, net ir neturintys tautinio kostiumo neliks nuskriausti. Šventės metu Katedros aikštėje veiks specialus foto veidrodis, kuris leis virtualiai „pasimatuoti“ tautinį kostiumą.

Prekybos centre „Akropolis“ jau galima įsigyti Dainų šventės atributikos ir suvenyrų nuo 10 iki 50 litų. Specialiai šiai šventei sukurti autentišku suvalkietišku raštu puošti marškinėliai ir kojinės. Tautine juostele puoštos skrybėlės ne tik puoš, bet ir saugos nuo saulės kaitros, o austiniai tautiniais raštais puošti maišeliai išskirs iš minios kiekvieną jį besinešantį. Mėgstantys smulkesnius suvenyrus galės pasirinkti sagę, kepurėlę, šventės puodelį ar atšvaitą.

Lietuvos dainų šventė – svarbiausias šalies kultūros įvykis, jungiantis visas kartas ir visus žmones, stiprinantis šalies tapatybę ir garsinantis jos vardą pasaulyje.

 

2014 m. Lietuvos dainų šventės programa

Kaune

Birželio 28 d.

18 val. Dainų diena. Dainų šventės 90-mečio minėjimas Dainų slėnyje

Vilniuje

Liepos 2 d.

21 val. Dainų šventės atidarymo koncertas „Dainos namai“ Katedros aikštėje

 

Liepos 3 d.

14 val. Vaikų tradicinių amatų miestelio atidarymas prie Valdovų rūmų

16 val. Liaudies meno parodos atidarymas Taikomosios dailės muziejuje

22 val. Ansamblių vakaras „Krantai Nemunėlio“ Kalnų parke

 

Liepos 4 d.

10–23 val. Folkloro diena „Laimužės lemta“ Bernardinų sode, pilių teritorijoje

18 val. Kanklių koncertas „Skambėkite, kanklės“ Šv. Jonų bažnyčioje

19 val. Koncertas-vakaronė Katedros aikštėje

22 val. Baltų genčių kostiumų pristatymas Valdovų rūmų kieme

 

Liepos 5 d.

12 val. Šokių diena „Sodauto“ Lietuvos futbolo federacijos stadione (Stadiono g. 2) – dieninis koncertas

12 val. Teatro diena „Dyvų dyvai“ Bernardinų sode, pilių teritorijoje

17 val. Teatro dienos finalas „Jau saulelė…“ Katedros aikštėje

17 val. Pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertas „Vario audra“ Kalnų parke

21 val. Šokių diena „Sodauto“ Lietuvos futbolo federacijos stadione (Stadiono g. 2)

 

Liepos 6 d.

15 val. Šventės dalyvių eitynės iš Katedros aikštės į Vingio parką

18 val. Dainų diena „Čia – mūsų namai“ Vingio parke

 

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...