2011 Birželio 08

Jemeno prezidentas apdegė daugiau nei 40 proc. kūno

veidas.lt

Scanpix

Jemeno prezidentas Ali Abdullah Salehas (Alis Abdula Salehas) apdegė daugiau nei 40 proc. kūno ir patyrė kraujo išsiliejimą galvoje, kai praeitą penktadienį per sprogimą jo oficialioje rezidencijoje, antradienį nurodė JAV pareigūnai.

Pastarasis pareigūnų pranešimas rodo, kad Jemeno lyderis nukentėjo labiau negu buvo skelbiama anksčiau.

Jeigu ši informacija pasitvirtintų, mažai tikėtina, kad A. A. Salehas artimiausiu laiku sugrįžtų į savo šalį, todėl Jemenui gresia pavojingas valdžios vakuumas.

Trys pareigūnai sakė, kad 69 metų A. A. Salehas nudegė daugiau nei 40 proc. kūno ir kad galvoje buvo nustatytas vidinis kraujavimas. Pareigūnai pageidavo neviešinti jų vardų, nes ši padėtis esanti labai jautri.

Tuo tarpu Jemeno pareigūnai sakė, kad prezidentui smarkiai apdegė veidas, kaklas ir krūtinė. Per vieną Saudo Arabijoje atliktą operaciją jam iš krūtinės buvo pašalintos medienos atplaišos.

Pareigūnai pridūrė, kad vicepremjeras Rashadas al Alimi (Rašadas Alimis), kuris taip pat yra svarbiausias A. A. Saleho patarėjas saugumo reikalams, po praeitą savaitgalį įvykdytos atakos prieš prezidentūrą dar neatgavo sąmonės. Jis buvo išvežtas gydyti į Saudo Arabiją, tačiau jo būklė nežinoma.

Kitas vicepremjeras Sadeqas Abu Rasas (Sadekas Abu Rasas) neteko kojos.

Sanos gubernatoriui Numanui Duweidui (Numanui Duveidui) sprogimas nutraukė koją ir plaštaką, o šiuo metu pareigūnas yra ištiktas komos, pasakojo Jemeno pareigūnai.

Tačiau tiksli šio sprogimo priežastis iki šiol nėra žinoma, Trys JAV pareigūnai ir vienas buvęs pareigūnas sakė, jog žvalgybos duomenys leidžia manyti, kad sprogo prezidentūroje esančioje mečetėje paslėpta bomba.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...