2011 Rugsėjo 03

JAV valdžia į tesmą padavė 17 bankų

veidas.lt

JAV būsto finansavimo federalinė agentūra (FHFA) penktadienį pateikė ieškinius 17 stambių bankų, apkaltinusi juos pažeidus įstatymus dėl vertybinių popierių bei padarius žalos už 196 mlrd. dolerių, praneša agentūra „Associated Press“.

FHFA, reguliuojanti stambiausių JAV hipotekos kompanijų veiklą, „Fannie Mae“ ir „Freddie Mac“, tvirtina, kad bankai teikė neteisingą informaciją apie hipotekos popierius. Galiausiai per hipotekos krizę popieriai smarkiai atpigo, ir „Fannie Mae“ bei „Freddie Mac“ atsidūrė ties bankroto riba. Vien šioms kompanijoms gelbėti JAV valdžia išleido per 140 mlrd. dolerių.

Tarp bankų, iš kurių JAV ketina reikalauti kompensacijų, minimi „Ally Financial“, „Bank of America“, „Barclays Bank“, „Citigroup“, „Countrywide Financial“, „Credit Suisse“, „Deutsche Bank“, „First Horizon“, „General Electric“, „Goldman Sachs“, HSBC, „JPMorgan Chase“, „Merrill Lynch“ su padaliniu „First Franklin Financial“, „Morgan Stanley“, „Nomura“, „The Royal Bank of Scotland“ ir „Societe Generale“.

Ieškinyje neminima kompensacijos, kurios tikisi JAV valdžia, suma. Valdžia reikalauja pripažinti hipotekos popierių pirkimo sandorius negaliojančiais ir priversti bankus sumokėti už patirtus nuostolius ir teismo išlaidas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...