2011 Sausio 30

Konfliktas

JAV ragina Egiptą surengti laisvus ir sąžiningus rinkimus

veidas.lt

JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton (Hilari Klinton) sekmadienį nebekartojo savo ankstesnių pareiškimų, kad Egipto prezidento Hosni Mubarako (Hosnio Mubarako) vyriausybė yra stabili, tačiau vėl pabrėžė, kad Jungtinės Valstijos norėtų matyti Egiptą žengiantį į demokratiją.

“Amerikos žinia buvo nuosekli – norime matyti laisvus ir sąžiningus rinkimus, taip pat tikimės, jog tai bus viena iš dabartinių įvykių išdavų”, – H.Clinton sakė duodama interviu televizijos NBC laidai “Meet the Press”.

“Mes remiame tvarkingą perėjimą ir pokyčius, kurie bus atsakymas į legitimius Egipto žmonių susirūpinimus, dėl kurių kilo protestai”, – sakė ji CBS.

“Nemanau, kad kas nors nori matyti nestabilumą, chaosą, didėjantį smurtą, – pridūrė ji. – Mes norime tvarkingo perėjimo prie demokratinės vyriausybės, ekonomikos reformų”.

H.Clinton sakė, kad JAV viliasi “tikros demokratijos” Egipte ir pažymėjo, kad paragino H.Mubaraką tęsti “nacionalinį dialogą”, kuris gali vesti jos link.

“Mes raginame Mubarako vyriausybę, kuri tebėra valdžioje, mes raginame armiją, kuri yra labai gerbiama institucija Egipte, padaryti tai, kas reikalinga, kad būtų palengvintas toks tvarkingas perėjimas”.

Kalbėdamasi su televizija ABC, H.Clinton taip pat nesistengė spausti veiksmingiausio sverto JAV santykiuose su H.Mubaraku: “Šiuo metu nevyksta jokia diskusija apie paramos nutraukimą”.

Tačiau ji pridūrė: “Mes visada stebime ir peržiūrime savo pagalbą.”

Jungtinės Valstijos kasmet skiria Egiptui pagalbos už beveik 2 mlrd. dolerių, o jos didžiausia dalis atitenka šios šalies ginkluotosioms pajėgoms.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...