2011 Sausio 23

Albanija

Albanijoje laidojant aukas, raginama dalyvauti naujuose protestuose

veidas.lt

Albanijos opozicija sekmadienį paskelbė, jog penktadienį, lygiai savaitė po to, kai per demonstraciją buvo nušauti trys protestuotojai, surengs naują antivyriausybinį protestą.

Tokį pareiškimą paskelbė opozicinės Socialistų partijos lyderis ir Tiranos meras Edi Rama (Edis Rama), prieš tai dalyvavęs dviejų aukų laidotuvėse.

“Privalote ateiti pagerbti aukų, pasmerkti smurto ir nusikaltimų, kurie trims nekaltiems vyrams kainavo gyvybes”, – per vienas laidotuves šalies pietuose esančiame Fierio mieste sakė E.Rama.

Penktadienį demonstracijoje prie Albanijos vyriausybės pastato Tiranos centre dalyvavo dešimtys tūkstančių žmonių. Opozicija ragino vyriausybę atsistatydinti dėl korupcijos ir rinkimų rezultatų klastojimo.

Trys žmonės per policijos ir protestuotojų susirėmimus buvo nušauti, o ketvirtas tebėra kritinės būklės. Abi šalys dėl šių mirčių kaltina viena kitą.

Nepaisydamos tarptautinių raginimų laikytis rimties, ir opozicija, ir vyriausybė paskelbė apie naujus mitingus. Premjeras Sali Berisha (Salis Beriša) paragino savo šalininkus trečiadienį susirinkti į mitingą prieš smurtą.

Vyriausybė ir opozicija šiuo metu yra įsivėlusios į karą žiniasklaidoje ir kaltina viena kitą dėl demonstrantų žūties, todėl neslopsta nuogąstavimai, kad krizė, kuri dusina šalį nuo pat ginčijamų 2009 metų rinkimų, gali dar padidėti. Opozicija atsisakė pripažinti tų visuotinių rinkimų rezultatus ir blokuoja įstatymus bei reformas parlamente.

Albanijos prokuratūra šeštadienį paskelbė, jog išdavė kelis arešto orderius žmonėms, siejamiems su tų trijų protestuotojų mirtimi, bet daugiau detalių nepateikė.

Policijai artimi šaltiniai sakė, jog saugumo pajėgos taip pat nori, kad prokurorai sulaikytų kai kuriuos opozicijos lyderius, atsakingus už smurto kurstymą.

Nuo to laiko, kai 1991 metais Albanijoje žlugo komunistų režimas, rinkimus šioje šalyje dažnai temdydavo smurtas ir įtarimai sukčiavimu. Dabartinė aklavietė yra ilgiausia politinė krizė, su kokia tik yra susidūrusi Albanija.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...