2011 Vasario 18

Politika

JAV pritaria atominei

veidas.lt

Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis teigia gavęs aiškų Jungtinių Amerikos Valstijų signalą, kad Vašingtonas remia naujos atominės elektrinės Lietuvoje statybos projektą.

“Tai yra pirmas toks aiškus, tiesus JAV pareiškimas nuo tada, kaip mes pradėjome vystyti šį projektą”, – BNS penktadienį telefonu sakė per Frankfurtą iš vizito JAV grįžtantis A.Ažubalis, kuris JAV susitiko su valstybės sekretore Hillary Clinton (Hilari Klinton) ir jos pavaduotoju Jamesu Steinbergu (Džeimsu Stainbergu).

“Išsamioje diskusijoje valstybės sekretorės pavaduotojas J.Steinbergas pabrėžė tvirtą JAV paramą (…) Lietuvos pastangoms plėtoti energetinį saugumą, įskaitant Baltijos regiono atominės elektrinės vystymą”, – ketvirtadienį Vašingtone spaudos konferencijoje sakė JAV Valstybės departamento atstovas spaudai Markas Toneris.

Pasak A.Ažubalio, šis JAV pareiškimas yra “labai rimtas signalas” tiek potencialiems investuotojams, tiek galvojantiems “kažkokiais būdais stabdyti ar lėtinti šio keturių valstybių projekto įgyvendinimą”.

“Valstybės departamentas išsako JAV administracijos poziciją. Tą poziciją labai aiškiai perskaito ir supranta visos suinteresuotos pusės, net ir tos, kurios nelabai suinteresuotos šio projekto įgyvendinimu. Pirmiausia, kaip visada, eina politinis apsisprendimo klausimas, o toliau yra specialistų, ekspertų konsultantų reikalas”, – sakė užsienio reikalų ministras.

Jis sakė, kad šiuo metu vyksta tiesioginiai pokalbiai su investuotojais, tačiau nekomentavo, ar tarp jų yra JAV kompanijų.

Paklaustas, kaip vertina nuomones, kad atominės elektrinės projekte esama pauzės, jis atsakė: “Nežinau, kas kalba apie pauzę, matyt, tie, kurie iš tikrųjų nori amžinos pauzės”.

Lietuva tikisi šiemet rasti strateginį investuotoją į naują jėgainę, kurią Lietuva statytų kartu su Latvija, Estija ir Lenkija. Pernai skelbtas konkursas žlugo, dabar investuotojo ieškoma tiesioginėmis derybomis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. nu baisu nu baisu rašo:

    o pirstelt be amerikonu zinios galima bus?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...