2014 Liepos 02

JAV politinėje dėlionėje – Clintonų ir Bushų šeimų sugrįžimas

veidas.lt


Nors iki JAV prezidento rinkimų dar liko dveji metai, Respublikonų ir Demokratų partijos jau aptarinėja pretendentus, galinčius pakeisti Baracką Obamą. Įdomu tai, kad gali įvykti dvikova tarp šalį jau valdžiusių Clintonų ir Bushų šeimų atstovų.

„Kelionėje į Prahą jis apkabino mane per pečius ir pasakęs, kad reikia pasikalbėti, pasivedė prie lango. Tas kelias akimirkas svarsčiau, kokį jautrų politinį klausimą aptarsime, tačiau tuomet išgirdau: „Tau kažkas įstrigę tarp dantų“. Šis ir panašūs dialogai su Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentu B.Obama gulė į buvusios valstybės sekretorės Hillary Clinton knygą „Sunkūs pasirinkimai“. Pirmojoje B.Obamos kadencijoje 2009–2013 m. užsienio politikos srityje dirbusi politikė atskleidė ne tik užkulisių detales, bet ir atvirai aptarė strateginės reikšmės klausimus, tokius kaip santykiai su Rusija.
Itin kruopščiai parengtas H.Clinton knygos pristatymo planas pastarosiomis savaitėmis sutelkė dėmesį į jos asmenybę: dar iki leidiniui pasirodant lentynose, buvo dalijami interviu didžiausiems JAV televizijos kanalams, pradedant CNN ir baigiant „Fox News“, taip pat žurnalams, tokiems kaip „Vogue“. Vėliau surengti pompastiški susitikimai stambiausiuose šalies knygynuose. Apžvalgininkai ir visuomenė kaip reta aktyviai iki šiol narsto beveik 700 knygos puslapių išdėstytas tezes ir įvykių interpretacijas.
Tačiau ši knyga ir kilęs ažiotažas atlieka ne tik istorinę funkciją – tai puiki įžanga artėjančiai rinkimų kampanijai. H.Clinton ne tik žada aktyviai padėti kolegoms Demokratų partijoje laimėti šiemet vyksiančius kadencijos vidurio Kongreso rinkimus, bet ir neatmeta galimybės varžytis dėl partijos nominacijos dalyvauti 2016-ųjų prezidento rinkimuose.
Juo labiau kad pagal dabartines apklausas, H.Clinton būtų jų favoritė.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 252014" bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-25-2014-m
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...