2011 Balandžio 07

Politika

Clinton kritikuoja Libijos lyderio Kadhafi laišką ir ragina išvykti

veidas.lt

JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton (Hilari Klinton) atmetė Muamaro Kadhafi (Muamaro Kadafio) asmeninį laišką Jungtinių Valstijų prezidentui Barackui Obamai (Barakui Obamui), sakydama, kad Libijos lyderis turi nutraukti ugnį, atitraukti savo pajėgas ir pats išvykti iš šalies.

Baltieji rūmai patvirtino, kad M.Kadhafi parašė laišką B.Obamai, tačiau nieko neminėjo apie jo turinį. Tuo tarpu naujienų agentūra “The Associated Press” pranešė, jog šiame padrikame trijų puslapių laiške prašoma, kad B.Obama nutrauktų ugnį.

“Kalbant apie jūsų minėtą laišką, manau, kad ponas Kadhafi žino, ką jis privalo padaryti”, – H.Clinton sakė per spaudos konferenciją su Italijos užsienio reikalų ministru Franco Frattini (Franku Fratiniu).

“Turi būti nutraukta ugnis, jo pajėgos turi būti atitrauktos iš miestų, kurie buvo užimti su dideliu smurtu ir kainavo daug gyvybių. Turi būti padarytas sprendimas dėl jo pasitraukimo ir valdžios ir… jo išvykimo iš Libijos”, -JAV diplomatijos vadovė sakė žurnalistams.

“Nemanau, kad yra kokia nors paslaptis, ko mes šiuo metu tikimės iš pono Kadhafi, – pridūrė ji. – Juo greičiau tai įvyks ir baigsis kraujo liejimas, juo geriau bus kiekvienam”.

H.Clinton taip pat teisino NATO pajėgų karinę misiją, užtikrinant neskraidymo zoną Libijoje ir ginant civilius gyventojus pilietiniame kare tarp ilgamečio lyderio ir opozicijos pajėgų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...