2011 Vasario 26

Įšaldė sąskaitas

JAV įšaldė Libijos lyderio šeimos sąskaitas

veidas.lt

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) penktadienį pasirašė įsakymą įšaldyti M.Kadhafi ir keturių jo vaikų sąskaitas Jungtinėse Valstijose.

JAV Iždo departamentas nurodė, kad sankcijos bus taikomos ne vien M.Kadhafi, trims jo sūnums ir dukrai, bet ir visai Libijos vyriausybei.

B.Obama sakė, kad JAV nusprendė vienašališkai paskalbti sankcijas Libijai dėl šioje šalyje besitęsiančio smurto, kuris kelia “neįprastą ir nepaprastą grėsmę” Amerikos nacionaliniam saugumui bei užsienio politikai.

Vienas Baltųjų rūmų atstovas sakė, jog aišku, kad M.Kadhafi valdžio legitimumas “sumažėjo iki nulio”; šie komentarai buvo aštriausi iš iki šiol išsakytų B.Obamos administracijos.

Vašingtonas taip pat laikinai evakavo savo darbuotojus iš ambasados Tripolyje paskutiniu lėktuvu, kuriuo iš Libijos sostinės buvo išskraidinti JAV piliečiai.

Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba penktadienį susitiko apsvarstyti galimas sankcijas M.Kadhafi režimui, tarp kurių minimi prekybos suvaržymai ir ginklų pardavimo embargas. JT generalinis sekretorius Ban Ki-moonas (Ban Kimunas) paragino Saugumo Tarybą imtis “konkrečių veiksmų” Libijos civiliams gyventojams apsaugoti, pridūręs, kad “smurtas turi liautis”, o atsakingieji už “itin brutalų kraujo liejimą” privalo būti nubausti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...