2011 Kovo 21

Egiptas

ES įšaldė Mubarako sąskaitas

veidas.lt

Europos Sąjunga (ES) pirmadienį įšaldė nuverstojo Egipto prezidento Hosni Mubarako (Hosnio Mubarako) ir dar 18 jam artimų asmenų sąskaitas.

Tokių sankcijų prieš asmenis, atsakingus už “Egipto valstybinių lėšų pasisavinimą”, nuspręsta imtis Briuselyje vykstančiame ES užsienio reikalų ministrų susitikime.

Sprendimas buvo priimtas remiantis Kairo baudžiamojo teismo nutartimi dėl H.Mubarako ir jo šeimos narių lėšų įšaldymo.

Pasak diplomatų, kiek vėliau šią savaitę numatomame paskelbti ES sudarytame įšaldomų sąskaitų sąraše, minimas pats H.Mubarakas, jo sutuoktinė Suzanne (Sjuzan) , du sūnūs Alaa (Ala) ir Gamalis su žmonomis, taip pat buvę aukščiausi jo režimo pareigūnai, tokie kaip buvęs vidaus reikalų ministras ar valdančiosios partijos elitas.

Po ilgai trukusių protestų vasario 11 dieną atsistatydinęs H.Mubarakas yra kaltinamas per 30 režimo metų nelegaliai susikrovęs didžiulius turtus. Nors vienas jo patarėjų paneigė, kad buvęs Egipto vadovas susišlavė milijardus dolerių.

Susitikime ES užsienio reikalų ministrai pakartotinai pritarė taikiam ir laipsniškam perėjimui prie piliečių demokratinio valdymo Egipte, paremtam įstatymų viršenybe, pagarba žmogaus teisėms ir pagrindinėms laisvėms.

Ministrai taip pat pasižadėjo “remti (Egipto) pastangas sukurti ekonomiką, kuri skatintų šalies augimą ir socialinius ryšius”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...