2010 Rugpjūčio 05

Nafta

JAV davė leidimą BP uzcementuoti avarinį grežinį

veidas.lt

JAV kranto apsaugos atsargos admirolas Thadas Allenas (Tadas Alenas), kuruojantis avarijos Meksikos įlankoje likvidavimo darbus, davė bendrovei BP leidimą pradėti pumpuoti cementą į sugadintą per avariją gręžinį, kad jis būtų galutinai užkimštas visam laikui.

Kaip rašo britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė, T.Allenas sakė, kad priėmė tokį sprendimą po sėkmingai pasibaigusių pastarųjų priemonių, tarp jų vadinamosios statinės neutralizacijos, katastrofiškam nuotėkiui nutraukti.

Bendrovė BP ketina iš antvandeninių laivų, esančių avarijos rajone, pumpuoti cementą į pusantro kilometro gylyje esantį gręžinį.

Tačiau admirolas T.Allenas pabrėžė, kad šie darbai neturi užgožti pagrindinio inžinerinio uždavinio – gręžti gręžinį, kuris nukreips naftą nuo avarinio gręžinio.

Trečiadienį JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) pareiškė, kad “ilga kova su naftos nuotėkiu pagaliau artėja į pabaigą”.

Prieš tai buvo paskelbtas JAV vyriausybės parengtas pranešimas, kuriuo remiantis beveik trys ketvirtadaliai išsiliejusios dėl avarijos Meksikos įlankoje naftos buvo arba surinkta, arba sudeginta, arba išgaravo bei ištirpo dėl natūralių priežasčių.

Šie pastarieji pareiškimai atspindi, kaip smarkiai keičiasi nuotaikos dėl katastrofos Meksikos įlankoje – nuo beviltiškumo prie vilties, kad netrukus viskas sėkmingai baigsis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...