2010 Rugsėjo 29

Mirties bausmė

JAV atideda mirties bausmes dėl vaistų trūkumo

veidas.lt

Jungtinėse Valstijose kelių mirties nuosprendžių vykdymas buvo atidėtas dėl to, kad šalyje trūksta natrio tiopentalio, medžiagos kuri naudojama mirties bausmei įvykdyti, rašo britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė.

Vienintelė medžiagos gamintoja Jungtinėse Valstijose teigia, kad naujos dozės bus pagamintos ne anksčiau kaip 2011 metų pradžioje.

Natrio tiopentalis drauge su pankuroniu ir kalio chloridu naudojamas 34-iose JAV valstijose, kur leista vykdyti mirties bausmę.

Per artimiausius keturis mėnesius devyniose JAV valstijose numatyta įvykdyti 17 mirties nuosprendžių suleidžiant mirtinas dozes.

Natrio tiopentalį gaminanti bendrovė “Hospria” teigia, jog dėl medžiagos stygiaus kalti į jos sudėtį įeinančių pradinių medžiagų tiekėjai.

“Mes darome viską, kas įmanoma, kad kuo greičiau atnaujintume tiekimus savo klientams”, – pareiškė bendrovės “Hospria” vadovas Danas Rosenbergas (Denas Rozenbergas).

Anksčiau bendrovė davė suprasti, jog jai nepatinka sumanymas naudoti jos produktus ne žmonėms gydyti, o juos žudyti.

Oficialūs asmenys Kalifornijoje praneša, kad pirmasis per ketverius metus mirties nuosprendžio įvykdymas šioje valstijoje vyks ketvirtadienio vakarą, kaip ir buvo numatyta anksčiau.

Vienintelės Kalifornijoje esančios natrio tiopentalio dozės galiojimo laikas baigiasi penktadienį.

Kitų mirties nuosprendžių vykdymą teks atidėti, kol bus gauta nauja medžiagos siunta.

Oklahomos valstijoje rugpjūtį teko mirties nuosprendžio vykdymą atidėti, nes natrio tiopentalis jau baigėsi. Dėl tos pačios priežasties buvo atidėta mirties bausmė dviem nusikaltėliams Kentukio valstijoje.

Mažas natrio tiopentalio dozes chirurgai vartoja kaip nuskausminamąją priemonę, darydami Cezario pjūvius.

Šalyse, kur neuždrausta eutanazija, šiam tikslui taip pat vartojamas natrio tiopentalis, konkrečiai – Belgijoje ir Olandijoje jis rekomenduojamas, kad ligonius ištiktų mirtina koma. Medžiaga taip pat naudojama naminiams gyvuliams užmigdyti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...