2012 Birželio 11

JAV armija pasisotino Abrams tankais

veidas.lt


JAV armijai nebereikia naujų M1 Abrams tankų, o ir poreikio modernizacijai taip pat nėra. Apie tai JAV Kongrese kovo 7 dieną pranešimą skaitė sausumos karinių pajėgų vadas generolas Ray Odierno.
Tokiai generolo pozicijai pritarė ir JAV Armijos sekretorius John McHugh, kurį citavo leidinys Army Times. Pasak sekretoriaus, dabartinis JAV armijoje esančių Abrams tankų amžius siekia 2.5 metų, o iš anksčiau nupirktų tankų tiekimas pasibaigs tik 2014 metais. Tad artimiausia tankų modernizacija galėtų vykti ne anksčiau kaip 2017 metais.

Ši žinia Kongreso nariams nėra naujiena – jau pernai metais kariškiai bandė politikus įtikinti, jog tankų pirkimas JAV armijai – bereikalingas lėšų švaistymas. Tačiau nežiūrint kariškių pozicijos, pernai metais Kongresas iš biudžeto paskyrė 255 milijonus JAV dolerių 42 naujiems Abrams tankams įsigyti. Motyvas – būtina palaikyti kad ir minimalų užsakymų lygį tankų gamykloje General Dynamics Land Systems.

JAV kariškių skaičiavimu, norint, jog gamykla General Dynamics Land Systems nenutrauktų darbo, per metus minimaliai turi būti pagaminta bent 70 tankų. Laikinas gamyklos sustabdymas kainuotų apie 600-800 milijonų JAV dolerių. Tačiau jei gamykla per tą patį laikotarpį gamins tankus, kurių niekam realiai nereikia, įvertinant visus eksploatacijos kaštus išlaidos sieks iki trijų milijardų JAV dolerių.

JAV armija nenorą priimti naujų tankų motyvuoja dar ir tuo, jog artimiausiuose armijos planuose sunkiosios kovinės technikos junginių mažinimas. Tačiau ką tuomet daryti su General Dynamics Land Systems gamykla ir jos darbuotojais?

Kariškių pasiūlymas paprastas – didinti M1 Abrams tankų eksportą. Šiuo metu JAV tankai Abrams jau yra Egipto, Australijos, Saudo Arabijos, Irako ir Kuveito arsenaluose. Štai 2011 metais JAV su Egiptu pasirašė sandorį, pagal kurį bus parduota 1200 tankų už 1.3 milijardus JAV dolerių. Tiesa, pačiame Egipte veikia atskira M1A1 Abrams tankų surinkimo linija. Dalis detalių tiekiama iš JAV, dalis – vietinės gamybos.

Pernai pasigirdo kalbų, jog 400 Abrams tankų galėtų įsigyti ir Graikijos karinės sausumos pajėgos.

Abrams tankas JAV armijos dalimi tapo nuo 1980 metų ir pakeitė technologiškai pasenusius M60. Abrams tankai sveria apie 54.4 tonas, ginkluotas 120 mm pagrindiniu pabūklu, turi 12.7 mm sunkųjį kulkosvaidį ir du 7.62 mm lengvuosius kulkosvaidžius.

technologijos.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. suomis suomis rašo:

    Tai šansas Baltijos valstybėms įsigyti technikos palankiomis sąlygomis.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...