2014 Rugpjūčio 13

Jaunimas ir sveikata

veidas.lt

Kasmet rugpjūčio 12 dieną minima Tarptautinė jaunimo diena. Tai – proga atkreipti pasaulio bendruomenės dėmesį į jaunus žmones ir pabrėžti jų vaidmenį globalioje visuomenėje, o taip pat priminti pasauliui apie jaunų žmonių patiriamas problemas.

Visame pasaulyje šią dieną organizuojami įvairūs renginiai, akcijos, skatinant visuomenę suvokti jaunimo poreikius, patiriamus iššūkius, o politikus – įtraukti jaunus žmones į jaunimo politikos formavimą.

Šių metų Tarptautinės jaunimo dienos tema yra „Jaunimas ir psichikos sveikata“, o devizas – „Psichikos sveikata svarbu“. UNESCO Generalinė direktorė Irina Bokova primena, kad „Jaunų moterų ir vyrų psichikos sveikata svarbi visos visuomenės sveikatai“.

Pasirinkus Jaunimo dienos minėjimui tokią jautrią temą kaip psichikos sveikata yra gera proga suvokti, jog jaunystė yra dramatiškų pokyčių laikotarpis, o perėjimas iš vaikystės į suaugusių žmonių pasaulį – sudėtingas procesas, kuris gali būti lydimas psichikos sveikatos problemų.

VšĮ „Psichikos sveikatos perspektyvos“ pabrėžia, kad Lietuvai pirmaujant pagal paauglių savižudybių ir moksleivių patiriamų patyčių skaičių, labai svarbu yra aukščiausiu politiniu lygiu spręsti jaunimo psichikos sveikatos priežiūros klausimus, kovoti su psichikos sutrikimus dažnai lydinčia stigma ir diskriminacija.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...