2011 Birželio 11

Japonijoje protestavo branduolinės energetikos priešininkai

veidas.lt

Scanpix

Šeštadienį apie 2 tūkstančius žmonių Japonijos sostinėje Tokijyje protestavo prieš atominės energijos naudojimą. Birželio 11-ąją sukako lygiai trys mėnesiai po didelės avarijos Fukušimos atominėje elektrinėje, kurią sukėlė niokojamas žemės drebėjimas ir cunamis.

“Tučtuojau nutraukite branduolinės energijos naudojimą ir uždarykite atomines elektrines”, – skelbė vienas iš plakatų, kuriuos nešė demonstracijos dalyviai.

“Po žemės drebėjimo supratau, kad branduolinė energetika yra pernelyg pavojinga”, – sakė žurnalistams 32 metų vyras, atėjęs į demonstraciją su keliais draugais.

“Bijau dėl savo vaikų. Radiacijos problemų esama ne tik Fukušimoje, bet ir čia, Tokijyje”, – guodėsi 45 metų moteris, atėjusi į manifestaciją su vyru ir devynerių metų dukterimi.

9 balų žemės drebėjimas ir jo sukeltas cunamis pažeidė reaktorių aušinimo sistemą už 240 kilometrų nuo Tokijo esančioje Fukušimos jėgainėje. Dėl to pasklido smarki radiacija.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...