2010 Rugsėjo 25

Informacinės tecnnologijos

Japonijoje – elektroniniai vadovėliai

veidas.lt

Japonijoje popieriniai vadovėliai bus pakeisti elektroniniais, vykdant projektą “Ateities mokykla”.

Projektas bus įgyvendinamas palaipsniui. Nuo spalio dešimt pradinių mokyklų bus aprūpintos planšetiniais kompiuteriais ir interaktyviomis klasių lentomis. Projektas skirtas vaikams iki 12 metų, kurie su skaitmeninėmis technologijomis yra pažįstami nuo pat gimimo.

Įrangą projektui pagamino kompanijos “Toshiba” ir “Fujitsu”. Gamintojai tvirtina, kad mokytojas galės savo mokinių darbą matyti planšetiniame kompiuteryje bei jį koordinuoti, taip pat ir per atstumą.

Jeigu programą įgyvendinti pavyks, Japonijos švietimo ministerija kitais metais ketina dalyvaujančių projekte mokyklų skaičių padidinti iki 50. Bendra projekto vertė – daugiau kaip 33 mln. dolerių.

Nors Japonija ir laikoma elektronikos pirmtake, pagal informacinių technologinių diegimą į švietimo sistemą ji atsilieka nuo Pietų Korėjos, Singapūro ir Didžiosios Britanijos. Todėl Japonijos vyriausybė neseniai patvirtino programą, kad iki 2020 metų kiekvienas moksleivis per pamokas turėtų kompiuterį.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...