2010 Birželio 02

ES valiuta

J. M. Barosso gina eurą

veidas.lt

Europos Sąjungos valiuta euras yra stipri, patikima valiuta ir bus siekiama ją tokią išlaikyti, Vilniuje trečiadienį pareiškė Europos Komisijos (EK) pirmininkas Jose Manuelis Barroso (Žozė Manuelis Barozas).

“Euras yra labai stabili ir stipri valiuta. Tai yra antroji pasaulio valiuta ir dabartinis euro kursas yra aukščiau nei tada, kai jis buvo sukurtas”, – po trečiadienį ryte Vilniuje vykusio susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite žurnalistams sakė J.M.Barroso.

Euro kursas pastaruoju metu smuko – tai lėmė susirūpinimas, kad skolų slegiamos euro zonos šalys, visų pirma Graikija, nepajėgs vykdyti įsipareigojimų. Europos Komisijos vadovo nuomone, svarbu parodyti pasiryžimą eurą išlaikyti stiprų.

“Svarbu parodyti mūsų pasiryžimą padaryti viską, kas būtina, kad išlaikytume eurą kaip stiprią ir patikimą valiutą, kokia ji dabar ir yra”, – sakė J.M.Barroso.

Jis kalbėjo, jog nepaisant sunkumų, Lietuvai ir Europai pavyks susidoroti su ekonomikos sunkumais.

“Ekonominis laikotarpis sunkus, biudžeto karpymai niekada nebuvo lengvi, bet aš esu užtikrintas Lietuvos ateitimi, reformos daromos tinkama kryptimi, o Europa rodo savo solidarumą su Lietuva”, – kalbėjo J.M.Barroso.

Lietuvos Vyriausybė tikisi eurą įsivesti 2014 metais.

Jis padėkojo prezidentei D.Grybauskaitei už paramą Europos Komisijos pristatytai strategijai “Europa 2020-aisiais” ir pridūrė, jog struktūrinės reformos yra būtinos.

Dalis pasaulio investuotojų šiemet skubėjo atsikratyti investicijų į eurą, kuris, pasak kai kurių ekspertų, nepateisino atsargų valiutos statuso. Pasak ekspertų, euro smukimą pastaruoju metu skatino didelis nedarbo lygis euro zonoje, balandį pakilęs aukščiausiai per dvylika metų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...