2010 Birželio 01

Reidas prieš flotilę

Izraelis prarado tarptautinį legitimumą

veidas.lt

Izraelis prarado “bet kokį legitimumą”, surengęs reidą prieš humanitarinę pagalbą gabenusius laivus, per kurį žuvo mažiausiai devyni žmonės, pirmadienį Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybai sakė Turkijos užsienio reikalų ministras Ahmedas Davutoglu (Achmedas Davutohlu).

“Nacionalinė valstybė, kuri eina tokiu keliu, prarado savo, kaip gerbiamos tarptautinės bendrijos narės, legitimumą”, – sakė Turkijos diplomatijos vadovas Saugumo Tarybos posėdyje, kuris buvo skubiai sušauktas aptarti Izraelio reidą.

“Izraelis įvykdė rimtą nusikaltimą, visiškai nepaisydamas visų tų vertybių, kurių laikytis mes įsipareigojome, kai buvo įkurta Jungtinių Tautų sistema”, – pabrėžė A.Davotuglu.

“Izraelio veiksmai yra rimtas tarptautinės teisės pažeidimas. Kalbant paprastai, tai prilygsta banditizmui ir piratavimui. Tai nužudymas, kurį įvykdė valstybė”, – pridūrė jis.

Remiantis pranešimais, dauguma per pirmadienį paryčiais surengtą reidą žuvusių žmonių buvo turkai. Ankara griežtai reagavo į šį incidentą ir atšaukė savo ambasadorių iš Izraelio.

Turkijos ministras pirmininkas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) pirmadienį per vizitą Čilėje apkaltino Izraelį “valstybiniu terorizmu” ir atmetė žydų valstybės pareiškimus, esą humanitarinės pagalbos siuntą palestiniečiams gabenusiais laivais plaukę aktyvistai buvo ginkluoti.

“Šie laivai, išplaukę iš Turkijos ir kitų šalių, buvo nuodugniai patikrinti laikantis tarptautinės navigacijos taisyklių ir juose buvo tik humanitarinės pagalbos krovinys”, – sakė premjeras, kuris nutraukė vizitą ir skubiai sugrįžo į Ankarą.

Turkijos prašymu antradienį NATO rengia skubų pasitarimą dėl incidento.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...