2015 Kovo 14

Įteiktos Lietuvos mokslo premijos

veidas.lt

 

Kovo 9 d.,  pirmadienį, Lietuvos mokslų akademijoje įteiktos 2014 m. Lietuvos mokslo premijos.

Humanitarinių ir socialinių mokslų srityse premija įteikta kalbininkui, Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) profesoriui Vincentui Drotvinui už mokslo darbą „Mažosios Lietuvos raštijos paveldo (leksikografijos) tyrimai“.

Fizinių mokslų srityje įteiktos dvi premijos. Abi atiteko Vilniaus universiteto tyrėjams. Pirmoji Daumantui Čipliui, Romualdui Rimeikai ir Vytautui Samulioniui už darbų ciklą „Aukštadažnės akustinės bangos feroelektriniuose kristaluose, plačiatarpiuose puslaidininkiuose ir nanostruktūriniuose dariniuose (1999–2013)“, antroji – Ramūnui Garunkščiui, Antanui Laurinčikui už darbų ciklą  „Dzeta funkcijos. Universalumas, nuliai ir momentai (1999–2013)“.

Biomedicinos ir žemės ūkio mokslų srityse premijos įteiktos mokslininkams Giedriui Sasnauskui, Gintautui Tamulaičiui, Mindaugui Zarembai už darbų ciklą „Nauji taikiniui specifinių endonukleazių sąveikos su DNR reguliacijos ir katalizės mechanizmai (2002–2013)“, kita – Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro tyrėjams Pavelui Duchovskiui, Aušrai Brazaitytei, Giedrei Samuolienei ir Akvilei Viršilei už darbų ciklą „Augalų fiziologijos tyrimai: raidos, streso, produktyvumo ir kokybės valdymas (1999–2013)“.

Technologijos mokslų premija įteikta Rimvydui Simučiui, Donatui Levišauskui ir Vytautui Galvanauskui už darbų ciklą „Pažangūs biotechnologinių procesų modeliavimo, optimizavimo ir valdymo metodai. Kūrimas ir taikymai (1999–2013)“.

Lietuvos mokslo premijos – svarbiausias nacionalinis mokslininkų įvertinimas. Jų dydis siekia 29 367 eurus (101,4 tūkst. Lt). Kasmet jų skiriama ne daugiau nei septynios, laureatai į šią premiją gali pretenduoti ne anksčiau kaip po penkiolikos metų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...