2010 Spalio 12

Afganistanas

Italija traukiasi iš Afganistano

veidas.lt

Italija ateinančią vasarą pradės mažinti savo kontingentą Afganistane, užsienio reikalų ministras Franco Frattini (Frankas Fratinis) sakė pirmadienį.

Tą pačią dieną buvo laidojami karų nuniokotoje Centrinės Azijos šalyje žuvę keturi italų kariai.

“Italija…galvoja apie savo karių išvedimą tinkamu momentu ir visiškai suderinus su sąjungininkais”, – F.Frattini sakė duodamas interviu, kurį paskelbė dienraštis “La Repubblica”.

Kalbėdamas apie planuojamas derybas lapkritį vyksiančiame NATO viršūnių susitikime, ministras nurodė: “Pradedama apsispręsti dėl (karių išvedimo) laiko: laipsniškas išvedimas prasidės 2011 metų vasarą ir bus baigtas 2014 metais.”

Italijos diplomatijos vadovo interviu buvo paskelbtas tą pačią dieną, kai Romoje buvo laidojami keturi kariai, žuvę šeštadienį, kai pateko į pasalą Afganistane. Šioje ceremonijoje dalyvavo aukšti šalies pareigūnai, tarp jų Italijos prezidentas Giorgio Napolitano (Džordžas Napolitanas).

Italijos kontingentą Afganistane sudaro apie 3 400 karių. Tikėtina, kad iki šių metų pabaigos jis padidės iki maždaug 4 tūkst. karių.

Nuo 2004 metų, kai Afganistane buvo dislokuoti Italijos kariai, jų iš viso žuvo 34.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...