2012 Liepos 17

IT pasaulyje bręsta dar viena didelė permaina

veidas.lt


Prieš dvi savaites programinės įrangos milžinė “Microsoft” pristatė į konferenciją „TechEd 2012 Europe“ susirinkusiems IT profesionalams kelias naujoves. Svarbiausios iš jų susijusios su dviem operacinėmis sistemomis: viena skirta kompiuteriams – „Windows 8“, o kita išmaniesiems telefonams – “Windows Phone 8″.

Rinkoje šios programos pasirodys beveik vienu metu, kaip tikimasi, šių metų spalio mėnesį. Šis sutapimas neatsitiktinis, mat abi sistemos tarpusavyje suderinamos. Tai reiškia ne ką kita, kaip “Microsoft” grandiozinius siekius susieti kompiuterių ir išmaniųjų telefonų pasaulius.
“Microsoft” planuoja išleisti naują asmeniniams kompiuteriams skirtą operacinę sistemą tuo metu, kai senoji ką tik pasiekė rinkos aukštumas. Rinkos tyrimų kompanijos “StatCounter” duomenimis, šiandien daugiau nei 50 proc. visų asmeninių kompiuterių pasaulyje įdiegta “Windows 7″. Taigi namų ir verslo vartotojai masiškai migruoja nuo senesnių “Windows” sistemų prie “Windows 7″.
Kodėl „Microsoft“ ruošia “Windows 7″ pamainą tepraėjus trejiems metams po sėkmingo jos pasirodymo? Kompaniją skubėti verčia iš esmės kintantis kompiuterijos pasaulis. Tą pripažįsta ir Antoine’as Leblond’as, „Microsoft“ padalinio „Windows Web Services“ viceprezidentas. “TechEd” konferencijoje jis teigė, kad planšetiniai kompiuteriai tampa norma, dėl to įprastos darosi ir liečiamiesiems ekranams bei belaidžiam ryšiui pritaikytos operacinės sistemos. „Dabar per 60 proc. asmeninių kompiuterių yra nešiojamieji. Manome, kad kitąmet planšetinių kompiuterių pardavimas viršys kitų tipų kompiuterių pardavimą“, – teigė pagrindinis „Microsoft“ pranešėjas.
„Windows 8“ nėra eilinė nauja operacinė sistema. Ji yra naujo tipo kompiuterinių įrenginių su liečiamaisiais ekranais, visada prisijungusių prie interneto ir veikiančių su baterijomis, eros kūdikis. Bet, priešingai nei „Google“ ir „Apple“, kuri laikoma šios eros pradininke, „Microsoft“ kompanijai teko sunkesnis uždavinys, nes ją gerokai ribojo praeitis – daugiamilijoninė senesnių „Windows“ versijų vartotojų armija. Dėl to „Windows 8“ pasitaiko keistų ir vartotojus trikdančių dvilypumų.
Daugelis testuotojų ir IT ekspertų pripažįsta, kad ši programa toli gražu nėra ideali. Bet ji ir negali būti ideali, nes ja bandyta sujungti senos ir naujos koncepcijos valdymo sąsajas bei jomis besiremiančias programų ekosistemas į vieną derinį. „Valdymas lietimu ateina į asmeninių kompiuterių pasaulį ir pakeis vartotojo sąsajas taip pat, kaip kažkada tą padarė pelė“, – tvirtino A.Leblond’as.
Amsterdame daug kalbėta ir apie naują išmaniesiems telefonams skirtą operacinę sistemą “Windows Phone 8″. Naujoji sistema pasižymės didele naujove – bus suderinama su asmeniniams kompiuteriams skirta operacine sistema “Windows 8″. Tai reiškia, kad tas pačias programas bus galima įjungti ir kompiuteriuose su “Windows 8″, ir telefonuose su “Windows Phone 8″. Išmaniuosius telefonus su naująja operacine sistema bus galima traktuoti kaip miniatiūrinius kompiuteriukus su liečiamaisiais ekranais, kuriuose veiks stalinių kompiuterių žaidimai ir mobiliosios programėlės. Maža to, galios ir atvirkštinis suderinamumas – telefonams skirtas programas bus galima naudoti asmeniniuose kompiuteriuose.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. pdf to word pdf to word rašo:

    This is for your information that I found a website related to https://convertpdf2word.com convert file pdf to word and sharing with your friends.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...