2010 Lapkričio 10

Informacinės tecnnologijos

Išpirkos nesumokėjusi svetainė atakuota reketininkų

veidas.lt

Interneto programišiai atakavo vienos Lietuvos kelionių agentūros tinklalapį, kai ši atsisakė sumokėti reikalaujamą išpirką.

Kelionių agentūra “Pikaverus”, kuriai priklauso svetainė GerasPoilsis.lt, trečiadienį pranešė, kad svetainė tapo neprieinama lankytojams, “nes buvo atakuojama iš įvairių užsienio šalių serverių”, informavo portalas 15min.lt.

Anot bendrovės, tam, kad ataka nebūtų vykdoma, programišiai reikalavo 3 tūkst. eurų išpirkos, ir perspėjo, kad “atsisakius investuoti” kiekvieną dieną suma augs 300 eurų. Bendrovė nusprendė išpirkos nemokėti.

Įmonė taip pat praneša, kad dėl įvykio kreipėsi į atsakingas institucijas.

Minėtam tinklalapiui publikavimo paslaugą teikia bendrovė “Interneto vizija”, kurios direktorius Arvydas Štrausas naujienų portalui 15min.lt patvirtino, kad programišiai dar spalio 27 dieną įspėjo dėl galimos atakos į minėtą svetainę. Anot jo, ataka buvo pradėta lapkričio 9 dieną.

“Pastebėjus neįprastai didelį užklausų kiekį, trikdantį serverio veikimą, buvo užblokuota prieiga iš tinklų, iš kurių buvo nukreipta DDoS ataka į Geraspoilsis.lt tinklalapį. Deja, tinklalapis buvo talpinamas bendrame serveryje (angl. shared hosting), todėl toks blokavimas sukėlė problemų kitiems to paties serverio vartotojams. Tad tinklalapio Geraspoilsis.lt savininkui pasiūlėme sprendimą – perkelti svetainę į atskirą serverį, kad nebūtų trikdomas kitų klientų tinklalapių ir el.pašto veikimas, o paties tinklalapio Geraspoilsis.lt veikimą laikinai apribojome”, – teigė A.Štrausas.

A.Štrausas teigia, kad su tokiomis atakomis bendrovei tenka susidurti kone kasdien. Tačiau atvejai, kai iš įmonių reikalaujama išpirkos už tai, kad ataka nebūtų atliekama, nėra dažni.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. blogai blogai rašo:

  siuskis.lt taip pat uzbluokuota.

 2. jau jau rašo:

  atbluokuota


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...