2012 Sausio 15

Išmanieji telefonai išstumia įprastus fotoaparatus

veidas.lt


Per 11 praėjusių metų mėnesių mėgėjiškų skaitmeninių fotoaparatų, dar vadinamų kompaktiniais, paklausa pasaulyje smuko penktadaliu. Šiuos duomenis pateikusios JAV rinkos tyrimų bendrovės “NPD Group” analitikai aiškina, kad tokius fotoaparatus išstumia išmanieji telefonai, kuriuose įmontuotos fotokameros daugeliu parametrų ne tik prilygsta mėgėjiškiems skaitmeniniams fotoaparatams, bet dažnai juos ir lenkia.
Tiesa, išmaniųjų telefonų fotokamerų raiška paprastai siekia iki 8 megapikselių, o skaitmeniniuose fotoaparatuose megapikselių vidurkis – apie 12. Tačiau šis skirtumas visiškai neesminis, nes tiek 8, tiek 12 megapikselių kamera darytos nuotraukos savo kokybe iš esmės nesiskiria. “Keletas megapikselių kokybei buvo reikšmingi tuomet, kai telefono kameroje jų buvo 2, o skaitmeniniame fotoaparate – 6. Dabar, kai šis skaičius viršijo 8 megapikselius, skirtumas išnyko ir megapikselių skaičius prarado reikšmę”, – aiškina rinkos analitikai.
Užtat išmaniųjų telefonų populiarėjimas bei mėgėjiškų fotoaparatų paklausos mažėjimas lemia dar vieną reiškinį – profesionalios fotografavimo technikos rinkos plėtrą. Skaičiuojama, kad pernai veidrodinių fotoaparatų (DSLR) pasaulyje buvo parduota 15 proc. daugiau nei 2010-aisiais, o šiemet prognozuojamas dar maždaug 10 proc. augimas.
Lietuvoje tendencijos panašios: išmaniuosius telefonus pernai įsigijo apie 200 tūkst. pirkėjų (tai net keturis kartus daugiau nei 2010 m.), kompaktinių fotoaparatų paklausa, pardavėjų duomenimis, smuko maždaug 30–40 proc., o štai veidrodinių (DSLR) fotoaparatų parduota apie 15 proc. daugiau.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. gervuoge gervuoge rašo:

    Nesuprantu kam reikalinga muiline jei dabar pas visu ismanieji telefonai su kuriais galima daryti beveik tokios pat geros kokybes foto. As nusipirkusi nauja ismanuji sony ericson topo centre savo muiline atidaviau vaikui :)


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...