2011 Vasario 18

Politika

Išlydint J.Marcinkevičių į paskutinę kelionę

veidas.lt

Šeštadienį į Antakalnio kapines Vilniuje nešant poeto, dramaturgo, vertėjo, visuomenės veikėjo Justino Marcinkevičiaus karstą skambės Vilniaus arkikatedros varpinės varpai.

Tuo metu penktadienį nuo 15 val. ir šeštadienį iki 13 val. visuomenei atsisveikinant su J.Marcinkevičiumi Mokslų akademijoje, kur jis pašarvotas, skambės gyvai meno kolektyvų atliekama muzika, bus skaitoma jo poezija.

“Bus intarpai tiek gyvos muzikos, tiek poezijos”, – BNS pasakojo ministro pirmininko kancleris Deividas Matulionis.

Jo teigimu, karstas į kapines bus vežamas katafalku, Garbės sargybos kuopa laidotuvių apeigose nedalyvaus.

“Garbės sargyba bus, bet ne karinė, o tautiniais rūbais žmonės rytoj nuo 11 iki 13 valandos budės”, – pasakojo kancleris.

Vėžant karstą į kapines jis bus uždengtas trispalve.

Šv. Mišios už velionį šeštadienį 9 valandą ryto bus laikomos Vilniaus arkikatedroje bazilikoje. Jas aukos kardinolas Audrys Juozas Bačkis. Kūnas į maldos namus nebus nešamas, bet laidotuvės bus bažnytinės.

J.Marcinkevičius šeštadienį bus palaidotas Antakalnio kapinėse, netoli Sausio 13-osios aukoms skirto memorialo. Į kapines velionį lydės kunigas Gintaras Petronis.

D.Matulionis sakė, kad norintieji galės lydėti poetą iki pat kapinių.

Visas laidotuvių išlaidas padengs valstybė.

Poetas mirė Vilniaus ligoninėje trečiadienio rytą, neatsigavęs po gruodžio pradžioje namų laiptinėje patirtos traumos. Kovo 11-ąją jam būtų sukakę 81-eri metai.

Dėl jo mirties nuo penktadienio 7 valandos ryto paskelbtas dviejų dienų gedulas, kuris truks iki šeštadienio 22 valandos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...