2010 Rugpjūčio 19

Mankšta

Išleiskite kūną ir protą atostogų!

veidas.lt

Rudenį ir žiemą vis neatsirasdavo laiko, o gal pritrūkdavo noro pasportuoti? Atsigriebkite dabar! Užuot drybsojusi paplūdimyje, pakilnokite kojas ir leiskite mintims nuklysti toli toli… Tai geriausias poilsis jūsų kūnui ir protui, kurie tikrai nusipelnė atostogų.

Geros nuotaikos ir energijos dozė

Dirbant sėdimą darbą, visą dieną tarškinant kompiuterio klaviatūra, pavargsta ne tik protas, bet ir kūnas. Nuo didelio krūvio sąnariai ir raumenys sustingsta. Jiems būtina pailsėti, kad po savaitgalio ar atostogų vėl galėtų dirbti visu pajėgumu ir rudenį nepradėtų braškėti. Bene geriausiai pamiršti rūpesčius, atsipalaiduoti ir išjudinti raumenis padeda mankšta.

 • Nugins nerimą. Atsipalaidavimas – ne tik malonumas, pagerinantis savijautą, bet ir didžiulė nauda kūnui. Tomis minutėmis raumenys atsikrato įtampos, nuo veido nuslenka nerimo šešėlis. Net ir pati paprasčiausia mankšta leidžia galvai pailsėti nuo susikaupusių rūpesčių ir pamiršti nerimą keliančias mintis. Nesudėtingi mankštos pratimai pagelbėja ir tuomet, kai susinervinusi tiesiog virte verdate – tai veikia geriau nei šaltas dušas ar skaičiavimas iki dešimties…
 • Įkraus energijos. Pasimankštinusi pusryčius šeimynai tikrai gaminsite su šypsena, o per dieną nuveiksite darbų tris kartus daugiau nei įprastai.
 • Lankstesnis ir tvirtesnis kūnas. Dieną pradėjus mankšta gerėja sąnarių judrumas, kūno lankstumas, padidėja raumenų tonusas, stiprinamas širdies raumuo. Mankštinantis kraujas išnešioja po organizmą didesnį deguonies kiekį, todėl daugiau kraujo pasiekia visas kūno dalis.

Pratimai nesudėtingi, o nuotaika visai kitokia

Mankštinkitės lėtai, mėgaukitės pratimais, savo kūnu ir laisva atokvėpio minute. Pratimus smagu atlikti ant žolės, kartu mėgaujantis ir jos aromatu, ar paplūdimyje, jaučiant nugara ir kojomis birų smėliuką, kuris puikiai masažuoja. Arba lyjant pasimankštinkite  namie, pavyzdžiui, žiūrėdama televiziją. Nors po šios mankštos prakaitas upeliais netekės, tačiau pramankštinsite visus raumenis.

Išsitempkite kaip styga

Pasikelkite visu kūnu ant rankų, į grindis ar žemę remkitės tik kojų pirštų galiukais. Rankos ir kojos turi būti tiesios, nugara taip pat – kad išeitų tiesi nugaros ir kojų linija. Pajuskite, kaip įsitempia kiekvienas raumenėlis. Tada lėtai pakelkite tiesią ir įtemptą dešinę koją. Kelias sekundes palaikykite ir nuleiskite. Kelkite kitą koją. Aukštai kelti nereikia. Kiekviena koja pratimą atlikite 5–7 kartus.

"Veido" archyvas

Atliekant pratimą treniruojami rankų, kojų, nugaros raumenys. Puikiai padeda, jei vargina nugaros skausmai.

Išskleiskite sparnus

Atsiklaupkite, viena ranka tvirtai remkitės į grindis ar žemę, kitą ištieskite į viršų ir ištempkite. Vieną koją ištieskite į šoną ir tvirtai remkitės, ant kitos likite klūpėti. Pajuskite, kaip tempia šoną. Tada sulenktą koją ištieskite ir pritraukite prie tiesios. Taip pabūkite 15–20 sekundžių. Paskui kojas pakeiskite.

"Veido" archyvas

Puikus pratimas pilvo presui, nugaros, rankų ir kojų raumenims treniruoti.

Kojas – aukštyn

Atsigulkite ant nugaros, rankas priglauskite prie šonų ir įtempkite. Kojas sulenkite per kelius ir pakelkite. Įtempkite kojų pirštų galiukus, pajuskite, kaip įsitempia pilvo raumenys. Taip pabūkite, kol suskaičiuosite iki dešimt ar dvidešimt. Tik nepersistenkite. Tada pakelkite ištiestas kojas į viršų ir vėl pabūkite, kiek galite. Pratimą lengviau atlikti po užpakaliu pasikišusi pagalvėlę ar sulankstytą rankšluostį.

"Veido" archyvas

Puikiai treniruojami pilvo ir kojų raumenys.

Nusileiskite ant žemės

Atsigulkite ant nugaros. Kojas ir pirštus ištempkite. Pakelkite nugarą ir pečius. Į grindis remkitės alkūnėmis ir delnais. Kaklą kiek galite ištempkite. Taip truputėlį pabūkite ir atsigulkite. Rankas sunerkite už galvos. Dabar turi būtos įtemptos ne tik kojos, bet ir pilvas.

"Veido" archyvas

Dirba pilvo ir rankų raumenys. Treniruojama pečių juosta, kaklas. Pratimas ypač naudingas dirbant kompiuteriu.

Protas irgi nori poilsio

Dažniausiai ką nors veikiant mūsų mintys sukasi visai apie kitus dalykus. Pastebėjote, kad išėjusi pasivaikščioti ne grožitės gamta, o mąstote apie šeimos rūpesčius, sukate galvą, kaip prasimanyti daugiau pinigų ar pan. Atostogaujate, bet vis tiek sprendžiate darbo reikalus. Kaip nuo to pabėgti?

"Veido" archyvas
 • Sustokite. Išmokite būti čia ir dabar, nes tik šis momentas yra vienintelis tikras dalykas. Rytiečiai sako: “Vakar dienos jau nėra, rytojaus dar nėra, yra tik šiandiena”. Svarbiausia išgyventi šitą akimirką visu savimi: mintimis, jausmais, kūno pojūčiais, kvapais.
 • Pamirškite viską aplinkui. Lėtai, bet giliai įkvėpkite. Iškvėpdama užsimerkite. Pajuskite, kaip nusileidžia blakstienos. Pamirškite viską aplinkui. Atpalaiduokite kaklą, pečius, rankas, delnus, pirštų galiukus ir ramiai kvėpuokite. Jauskite, kaip oro srovė įeina ir išeina.
 • Klausykitės ir uoskite. Įsiklausykite, kokius garsus girdite aplinkui. Ką užuodžiate? Neleiskite mintims jūsų nunešti niekur kitur. Stebėkite ir galvokite tik apie tai, kas vyksta aplink jus, tačiau stenkitės nevertinti. Tiesiog klausykitės ir uoskite…
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...