2011 Birželio 28

Islandijos derybos suteiks optimizmo ES plėtrai

veidas.lt

REUTERS

Briuselyje birželio 27 dieną vykusios Stojimo konferencijos su Islandija metu atidaryti keturi ir iš karto uždaryti du derybiniai skyriai.

“Esu įsitikinęs, kad sparčios ir sklandžios Islandijos derybos suteiks optimizmo impulsą visam ES plėtros procesui. Skatiname Islandiją ir toliau išlaikyti spartų derybų tempą”, – sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

ES ir Islandija susitarė Mokslo ir mokslinių tyrimų bei Švietimo ir kultūros derybiniuose skyriuose. Derybos pradėtos Viešųjų pirkimų bei Informacinės visuomenės ir žiniasklaidos derybiniuose skyriuose.

Kaip teigiama Užsienio reikalų ministerijos pranešime, Lietuva tvirtai remia Islandijos narystės ES siekius ir laikosi nuostatos, kad kiekvienos valstybės kandidatės derybų tempas turi priklausyti nuo jos pasirengimo ir atitikimo nustatytiems kriterijams.

ES ir Islandijos derybos pradėtos 2010 metų liepos mėnesį.

Islandija tikisi bent pusę likusių derybinių skyrių atidaryti 2011 metų antrąjį pusmetį, kai ES Tarybai pirmininkaus Lenkija.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...