2011 Birželio 09

Įsižeidė dėl Baltarusijos žurnalistams nesuteiktų vizų

veidas.lt

BFL

Baltarusijos užsienio reikalų ministerija (URM) apkaltino Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizaciją (ESBO) ir Europos Sąjungą (ES) taikant dvigubus standartus dėl to, kad Baltarusijos žurnalistams, norėjusiems dalyvauti ESBO konferencijoje Vilniuje, nebuvo išduotos vizos.

“ES atvirai pademonstravo savo niekinamą požiūrį į tarptautinius įsipareigojimus, kuriuos prisiėmė savanoriškai”, – ketvirtadienį pareiškė Baltarusijos URM atstovas Adrėjus Savinychas, Minske komentuodamas Lietuvos sprendimą neišduoti vizų Baltarusijos žurnalistams, norėjusiems dalyvauti ESBO konferencijoje Vilniuje.

Pasak A. Savinycho, kvietimą dalyvauti šiame renginyje pasirašė ESBO pirmininkaujantis Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis.

“Konferencija Vilniuje buvo apibūdinta kaip svarbus įvykis stiprinant spaudos laisvę, žurnalistų teises bei saugumą”, – kalbėjo jis.

Vilniuje šią savaitę vyko konferencija, skirta žurnalistų saugumui ESBO valstybėse.

Konferenciją rengė ESBO pirmininkaujanti Lietuva ir organizacijos atstovė žiniasklaidos laisvei Dunja Mijatovič , ESBO trejetas ir Ukraina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...