2011 Birželio 08

Baltarusijos žurnalistai neįleisti į konferenciją

veidas.lt

BFL

Baltarusijos žiniasklaidai skelbiant, kad Lietuva, taikydama Europos Sąjungos (ES) sankcijas, neįsileido jos atstovų į Vilniuje vyksiančią konferenciją, skirtą žurnalistų saugumui Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) valstybėse, Užsienio reikalų ministerija (URM) teigia, kad žiniasklaidos atstovai buvo neįsileisti, nes vienas jų per vėlai kreipėsi dėl vizos gavimo.

“Konferencijoje dalyvavo visų ESBO šalių žurnalistai, įskaitant reporterius iš Baltarusijos. Konferencijos organizatoriai apgailestauja, kad vienas Baltarusijos žurnalistas neatsižvelgė į vizų prašymų pateikimo laiką ir neteko galimybės dalyvauti konferencijoje. Jis dėl vizos kreipėsi per vėlai ir dėl to laiku negavo reikiamos vizos”, – rašoma naujienų agentūrai ELTA atsiųstame URM atsakyme.

Kaip jau ELTA skelbė, Lietuvos ambasada neišdavė vizų valstybinės Baltarusijos žiniasklaidos atstovams.

Pranešama, kad žurnalistai buvo pakviesti birželio 7-8 dienomis dalyvauti ESBO konferencijoje apie žurnalistų saugumą.

Laikraštis “Narodnaja Volia” rašo, kad naujienų agentūra “BelTA” Baltarusijos žurnalistų sąjungos vardu paskelbė pasipiktinimo kupiną pareiškimą.

Jame teigiama, kad Lietuvos užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius pakvietė oficialius Baltarusijos žurnalistų sąjungos atstovus dalyvauti konferencijoje. Nors Baltarusijos žurnalistai turėjo oficialų Lietuvos užsienio reikalų ministerijos kvietimą, Lietuvos ambasada neišdavė jiems vizų atsižvelgdama į Europos Sąjungos (ES) sankcijas.

“Tai precedento neturintis žingsnis. Akivaizdu, kad šis sprendimas padarytas nenorint skatinti kontaktų tarp viešų Baltarusijos organizacijų ir ES valstybių narių ir dėl baimės išgirsti kitokią nuomonę apie tai, kas vyksta mūsų šalyje”, – mano Baltarusijos žurnalistų sąjunga.

“Baltarusijos žurnalistų sąjunga turi patikimos informacijos, kad ES slepia nuo Europos visuomenės faktą, jog Baltarusijos žurnalistams taip pat draudžiama keliauti į ES šalis. Baltarusijos žurnalistų sąjunga nuolat gauna kvietimus dalyvauti įvairiuose renginiuose ES šalyse, tačiau šįkart jos atstovai negalėjo dalyvauti renginyje dėl ES sankcijų”, – teigiama pareiškime.

Baltarusijos žurnalistų sąjungos pareiškime nepaaiškinta, kodėl žmonės, kuriems ES taiko sankcijos, bandė prasiveržti į konferenciją Vilniuje ir kodėl problemų su ES neturintys žurnalistai nebuvo įtraukti į Baltarusijos delegaciją.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...