2010 Lapkričio 18

Leidimai

Įsigyti ginklų bus sudėtingiau

veidas.lt

Seimas ketvirtadienį priėmė naujos redakcijos Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą, kuriuo sugriežtinta ginklų įgijimo tvarka.

Už naujos redakcijos įstatymą balsavo 73 Seimo nariai, prieš buvo 13, susilaikė 19.

Pagrindinė naujovė, sulaukusi daugiausiai priešpriešos parlamente – nuostata, kad norint įsigyti nedidelės galios šaunamuosius ginklus ir dujinius pistoletus reikėtų gauti leidimus.

Grupė parlamentarų teikė pasiūlymus, kad būtų palikta liberalesnė ligšiolinė ginklų įgijimo tvarka, tačiau jiems nepritarta, patvirtinant griežtesnę įstatymo redakciją,

Projektą inicijavusi Vidaus reikalų ministerija teigė, jog priėmus teikiamą įstatymą pagerės kriminogeninė situacija -sumažės nusikalstamų veikų, daromų panaudojant nedidelės galios šaunamuosius ginklus ir dujinius pistoletus.

Naujos redakcijos Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymas parengtas siekiant į nacionalinę teisę perkelti 2008 metų gegužės 21 dienos Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą dėl ginklų įsigijimo ir laikymo kontrolės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...