2011 Rugpjūčio 24

Įsigyti būstą labiausiai skatina būtinybė, o ne rinkos veiksniai

veidas.lt

Šiuo metu Lietuvos gyventojai, planuojantys imti būsto paskolą, pirmiausia atsižvelgia į savo norus, asmeninę ir šeimos situaciją, o ne į rinkos veiksnius.

Šiuo metu daugiausia gyventojų (80 proc.) paskolą būstui ima dėl būtinybės įsigyti būstą. Tik 15 proc. žmonių planuoja tai daryti dėl nekilnojamojo turto kainų, 11 proc. – dėl pagerėjusios asmeninės finansinės situacijos, o 6 proc. – dėl palankių būsto kreditavimo sąlygų. Tai rodo Danske banko užsakymu tyrimų bendrovės “RAIT” atliktas būsto paskolą turinčių ir ją imti ketinančių gyventojų nuomonės tyrimas.

Būtinybė ar noras įsigyti, pakeisti būstą yra svarbiausia priežastis 25–34 m. amžiaus žmonėms (87 proc.), dar nesusituokusiems (86 proc.) bei Vilniuje gyvenantiems žmonėms (88 proc.).

Beveik pusė (47 proc.) būsto paskolą imti ketinančių žmonių turi ir kitų finansinių įsipareigojimų. Maždaug ketvirtadalis (23 proc.) būsto paskolą imti ketinančių gyventojų yra paėmę vartojamąją paskolą, 13 proc. turi kitą būsto paskolą, 6 proc. moka išperkamąją nuomą, o 3 proc. turi greitąjį kreditą.

Pagal tyrimo duomenis, 38 proc. paskolą būstui jau paėmusių žmonių taip pat turi kitų finansinių įsipareigojimų. Ketvirtadalis jų (26 proc.) turi vartojamąją paskolą, 11 proc. moka išperkamąją nuomą, 5 proc. turi greitąjį kreditą.

“Šiuo metu aktyviausiai būsto paskolomis domisi jauni, tačiau jau pakankamai finansiškai įsitvirtinę asmenys, ketinantys kurti šeimas ir norintys įsigyti asmeninį būstą sau ar savo šeimai, todėl jiems mažiau svarbios palankios nekilnojamojo turto kainos. Tyrimo rezultatai taip pat atskleidžia ir žmonių pasitikėjimą savo finansinėmis galimybėmis bei bankų kreditavimo sąlygomis. Dažnai net ir turėdami kitų finansinių įsipareigojimų jie planuoja imti būsto paskolą”, – sako Danske banko Asmeninės bankininkystės tarnybos direktorė Jūratė Nedzinskienė.

Būsto paskolą turinčių bei ją imti ketinančių žmonių tyrimą Danske banko užsakymu atliko tyrimų bendrovė “RAIT”. Šių metų liepos mėnesį internetu apklausta 400 respondentų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...