2010 Rugpjūčio 24

Vizos

Išduodant Šengeno vizas šešiose valstybėse Lietuvai atstovaus Vokietija

veidas.lt

Išduodant Šengeno vizas Alžyre, Maroke, Tunise, Jordanijoje, Peru ir Tailande Lietuvai atstovaus Vokietijos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos.

Tai numato antradienį Lietuvos užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio ir Vokietijos ambasadoriaus Lietuvoje Hanso Peterio Anneno (Hanso Pėterio Aneno) pasirašytas susitarimas dėl abipusio atstovavimo vizų išdavimo procedūrose per diplomatines atstovybes ir konsulines įstaigas.

“Nuo šiol Vokietijos Federacinė Respublika atstovaus Lietuvos Respublikai išduodant Šengeno vizas papildomose šešiose valstybėse”, – po susitarimo pasirašymo žurnalistams sakė A.Ažubalis.

Pasak užsienio reikalų ministro, tai abipusiai naudingas susitarimas.

“Iš vienos pusės – kolegos iš Vokietijos už savo paslaugas gaus atitinkamą piniginį atlygį ir papildys federacinį biudžetą, o mums, Lietuvai, tai leis sutaupyti tam tikrų lėšų šituo laikotarpiu, kurios būtų reikalingos atstovybės (…) išlaikymui tose valstybėse”, – teigė ministras.

Pasak A.Ažubalio, vieno konsulinės įstaigos darbuotojo išlaikymas valstybei per metus kainuoja mažiausiai ketvirtį milijono litų.

Ministro teigimu, susitarimas laiduoja ir galimybę plėtoti ekonominius ryšius.

“Mūsų turistams, kurie lankosi šitose valstybėse, o jie lankosi, tai yra tam tikras, sakykim, pasitikėjimo, tvirtumo ir saugumo elementas. O kita vertus, kalbant apie ekonominius ryšius, tai verslininkams, turistams, kurie į Lietuvą nori atvykti iš tų valstybių, tai taip pat yra labai patikimas ir rimtas kanalas”, – sakė A.Ažubalis.

Pasak Vokietijos ambasadoriaus Lietuvoje H.P.Anneno, “abiejų šalių piliečiai labai konkrečiose situacijose pajus šio susitarimo naudą”.

A.Ažubalio duomenimis, Lietuvai išduodant Šengeno vizas šiuo metu atstovaujama 24 valstybėse.

“Lietuva pati atstovauja 11-oje valstybių ir teikia tokias kolegiškas paslaugas, išduodant Šengeno vizas, Latvijai, Graikijai, Vengrijai, Estijai, Danijai ir Norvegijai”, – pasakojo ministras.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...