2013 Vasario 08

Iš vietos pajudėjo Lietuvos e-knygų rinka

veidas.lt


Praėjusią savaitę Lietuvoje startavo naujas elektroninių knygų knygynas “Delfi eKnygos”, kurį įsteigė naujienų portalas DELFI bei knygų leidybos ir prekybos grupė “Alma littera”.
Tiesa, kol kas šis knygynas žengia dar tik pirmuosius žingsnius, tad e-knygų pirkėjai čia, lyginant su keliais kitais Lietuvoje veikiančiais e-knygynais, pasigenda ne tik platesnio e-knygų pasirinkimo, bet ir knygų formatų įvairovės – šiuo metu naujajame knygyne dominuoja paprasčiausias, bet ne visoms skaityklėms tinkamas knygų formatas ePub.
Vis dėlto naujojo knygyno steigėjai viliasi, kad ši prekybos elektroninėmis knygomis erdvė bus stipriausia ir kokybiškiausia Lietuvoje, o e-knygų verslo atstovai tikisi, kad šis “Alma littera” ir DELFI žingsnis išjudins visą Lietuvos e-knygų rinką ir padrąsins e-knygų leidybai ir prekybai ryžtis kitas leidyklas, kurios ilgokai abejojo Lietuvos rinkos perspektyvumu.
Priminsime, kad pirmosios lietuviškos elektroninės knygos, kurias parengė kelios drąsiausios šalies leidyklos (“Versus Aureus”, „Baltos lankos” ir kt.) pasirodė tik pernai, o lietuviškuose e-knygynuose skaitykle.lt. elbooks.lt ir kituose nuperkamas knygas vis dar galima skaičiuoti ne tūkstančiais, o tik šimtais per metus.
Šis skaičius, pasak leidyklos „Baltos lankos” atstovų, ne tik išsivysčiusiose Vakarų šalyse, bet ir Lietuvoje turėtų pradėti augti kartais, juolab, kad ir tokioms knygoms skaityti skirtų skaityklių Lietuvoje, preliminariais duomenimis, jau yra apie 40 tūkst.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Deividas Deividas rašo:

    Mielam žurnalistui priminsiu, kad Skaityklė.lt pirmąsias knygas pardavė 2010 m. pradžioje.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...