- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Iš vietos pajudėjo Lietuvos e-knygų rinka

Autorius: veidas.lt | 2013 02 08 @ 09:00 | Politika | 1 Comment


Praėjusią savaitę Lietuvoje startavo naujas elektroninių knygų knygynas “Delfi eKnygos”, kurį įsteigė naujienų portalas DELFI bei knygų leidybos ir prekybos grupė “Alma littera”.
Tiesa, kol kas šis knygynas žengia dar tik pirmuosius žingsnius, tad e-knygų pirkėjai čia, lyginant su keliais kitais Lietuvoje veikiančiais e-knygynais, pasigenda ne tik platesnio e-knygų pasirinkimo, bet ir knygų formatų įvairovės – šiuo metu naujajame knygyne dominuoja paprasčiausias, bet ne visoms skaityklėms tinkamas knygų formatas ePub.
Vis dėlto naujojo knygyno steigėjai viliasi, kad ši prekybos elektroninėmis knygomis erdvė bus stipriausia ir kokybiškiausia Lietuvoje, o e-knygų verslo atstovai tikisi, kad šis “Alma littera” ir DELFI žingsnis išjudins visą Lietuvos e-knygų rinką ir padrąsins e-knygų leidybai ir prekybai ryžtis kitas leidyklas, kurios ilgokai abejojo Lietuvos rinkos perspektyvumu.
Priminsime, kad pirmosios lietuviškos elektroninės knygos, kurias parengė kelios drąsiausios šalies leidyklos (“Versus Aureus”, „Baltos lankos” ir kt.) pasirodė tik pernai, o lietuviškuose e-knygynuose skaitykle.lt. elbooks.lt ir kituose nuperkamas knygas vis dar galima skaičiuoti ne tūkstančiais, o tik šimtais per metus.
Šis skaičius, pasak leidyklos „Baltos lankos” atstovų, ne tik išsivysčiusiose Vakarų šalyse, bet ir Lietuvoje turėtų pradėti augti kartais, juolab, kad ir tokioms knygoms skaityti skirtų skaityklių Lietuvoje, preliminariais duomenimis, jau yra apie 40 tūkst.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/is-vietos-pajudejo-lietuvos-e-knygu-rinka

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.