2010 Rugsėjo 02

Mokyklos

Iš elektroninių dienynų daromas verslas

veidas.lt

Vis daugiau mokyklų pereina prie elektroninių dienynų, tad tėvams žinių apie savo vaikų pažymius tenka ieškoti internete. Vieni tėvai dienynais naudojasi už dyką, o kiti moka privalomą rinkliavą.

Elektroninė sistema “Mano dienynas”, kuria naudojasi apie 50 Lietuvos mokyklų, dar neseniai buvo nemokama. Tačiau dabar naudojimasis šiuo dienynu kiekvienai šeimai kainuoja po 10 litų per metus. Tokią rinkliavą įvedė sistemą valdanti bendrovė Nacionalinis švietimo centras, tačiau kai kuriose mokyklose dėl to kilo maištas, rašo “Vilniaus diena”.

“Tėvai nenori, nemoka. Be to, pas mus yra beveik 150 vaikų iš socialiai remtinų šeimų, jie neturi pinigų”, – dienraščiui sakė sostinės Grigiškių mikrorajone įsikūrusios “Šviesos” mokyklos direktorius Jonas Komičius Eugenijus Manelis

Tuo tarpu Vilniaus Martyno Mažvydo vidurinės mokyklos auklėtinių tėvai sutiko mokėti už galimybę matyti savo atžalų pažymius. Šios mokyklos direktorius Eugenijus Manelis prisiminė, jog anksčiau “Mano dienynas” buvo nemokamas, tačiau dienyno šeimininkai paslaugas apmokestinti nutarė dėl to, kad nutrūko finansavimas iš sostinės savivaldybės.

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Valentinas Stundys dienraščiui teigė, kad mokamas dienynas nėra nusikaltimas, tačiau mokyklų vadovai turėtų atsižvelgti į moksleivių tėvų nuomonę.

“Neabejoju, kad mokykla apsispręsdama turėtų Įvertinti galimybes ir atsiklausti savo bendruomenės. Jeigu reikalingas papildomas mokestis, manau, bendruomenė turėtų įvertinti savo vaikų šeimų galimybes Čia reikia elgtis atsakingai”, – kalbėjo V.Stundys

“Mano dienyną” administruojanti bendrovė Nacionalinis švietimo centras tikina, kad apmokestinti dienyną privertė konkurencinė aplinka. Esą konkurentai gauna valstybės paramą ir gali sau leisti teikti nemokamas ar labai pigias paslaugas, o Nacionalinis švietimo centras tokių galimybių neturi.

“Iš niekur jokio finansavimo negauname, kažkaip turime gyventi. Kitos įmonės apmokestina mokyklas, o mes mokestį už paslaugas imame iš tėvų. To dienyno valdytojai, kurie neima iš mokyklų pinigų, gauna finansavimą iš ministerijos arba rėmėjų. Jų tokia strategija”, – dienraščiui teigė bendrovės direktorius Justas Urbonas.

Elektroninę sistemą dienynas.lt valdančios viešosios įstaigos Nacionalinės administravimo ir valdymo agentūros direktorius Darius Prialgauskas dienraščiui teigė, esą elektroniniai dienynai negali būti verslo subjektas.

Savosios sistemos, naudojamos per 100 mokyklų visoje Lietuvoje, Nacionalinė administravimo ir valdymo agentūra neapmokestino ir teigė neketina apmokestinti. D.Prialgausko teigimu, dienynas.lt gyvuoja iš labdaros fondų ir rėmėjų lėšų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Stebėtoja Stebėtoja rašo:

    Prieš rašydami išsitaisykit klaidas. Trečioje pastraipoje minimas Jonas Komičius ar Eugenijus Manelis?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...