2011 Birželio 02

Iš egzamino pašalinti keli asmenys

veidas.lt

BFL

Trečiadienį vykęs lietuvių kalbos brandos egzaminas keletui jį laukiusiųjų baigėsi pašalinimu.

“Kaip ir kasmet, iš egzamino yra pašalinti keli asmenys, įsinešę į egzamino patalpą mobiliuosius telefonus”, – BNS teigė Nacionalinio egzaminų centro (NEC) vadovas Saulius Zybartas.

Jo teigimu, šių kandidatų darbai bus perduoti dalyko egzamino vertinimo komisijos pirmininkui, kuris spręs, ar darbai bus vertinami. Dėl vertinimo komisijos pirmininko priimto sprendimo nevertinti kandidatas dar galės kreiptis į Švietimo ir mokslo ministeriją.

“Dabar turimais duomenimis, šis egzaminas įvyko gana sklandžiai”, – trečiadienį vykusį egzaminą, kuris privalomas visiems abiturientams, vertino NEC vadovas.

Trečiadienį valstybinį arba mokyklinį egzaminą laikė ir tie, kuriems lietuvių kalba yra gimtoji, ir tautinių mažumų atstovai, kurie lietuvių kalbos mokėsi kaip valstybinės.

Iš viso lietuvių kalbos egzaminą laikyti užsiregistravo daugiau kaip 48 tūkst. abiturientų ir anksčiau mokyklas baigusių asmenų, iš kurių beveik 45 tūkst. rinkosi laikyti lietuvių gimtosios kalbos egzaminą.

Mokyklas baigiantieji ir anksčiau baigusieji keturis gegužės šeštadienius jau laikė valstybinius vokiečių, rusų, anglų ir prancūzų kalbų egzaminus.

Pagrindinė brandos egzaminų sesija vyks iki birželio vidurio, po to bus rengiama pakartotinė sesija.

Brandos atestatui gauti mokiniai ir buvę mokiniai privalo išlaikyti du brandos egzaminus, tarp jų – privalomą lietuvių kalbos.

Norintieji stoti į kolegiją turi būti išlaikę du valstybinius egzaminus, o universitetą – tris. Priėmimui į profesines mokyklas pakanka mokyklinio brandos lietuvių kalbos egzamino.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...