2012 Birželio 20

Iš dviračių populiarėjimo pelnosi šešėlinis verslas

veidas.lt

Šiemet Lietuvos didmiesčių gatvėse, dviračių takuose ir varžybose dviratininkų akivaizdžiai padaugėjo, tačiau specializuotų parduotuvių vadovai apgailestauja, kad kartu su gausėjančiomis entuziastų gretomis plečiasi ir šios srities šešėlis.
„Gatvėje dviratininkų ir dviračių daugėja – tai faktas, tačiau dviračių paklausa šiemet tokia pati kaip ir pernai. Šioje srityje labai didelė antrinė rinka: didžiuliai kiekiai nelegaliai įsigytų dviračių iš Danijos, Anglijos atvežama į Lietuvą ir parduodama“, – tvirtina sostinės Kalvarijų gatvėje esančios parduotuvės „Dviratis Tau“ vadovas Arūnas Gliaudelis.
Lietuvos dviračių verslo asociacijos prezidento Algimanto Paulikaičio duomenimis, šešėlinė dviračių rinka sudaro apie 25 proc., o pernai galėjo siekti net 30 proc. visos rinkos. Dažnai nelegaliai įsigytais dėvėtais dviračiais prekiaujama internete, turgavietėse. Dėl šios priežasties oficialūs dviračių pardavėjai pradėjo reikalauti, kad Lietuvoje būtų kuriamas dviračių registras, esantis daugumoje ES šalių, kuris leistų kontroliuoti nelegalius dviračių srautus.
A.Paulikaitis prognozuoja, kad šį sezoną įvyks lūžis ir dviračių pardavimas pagaliau po truputį ims didėti. „Palyginti su prieškriziniu laikotarpiu, 2011 m. dviračių parduota beveik tris kartus mažiau. Tačiau parduotuvių apyvartos sumažėjo nedaug, nes labai išaugo įvairių aksesuarų, priedų – pirštinių, šalmų, bagažinių, lempų ir t.t. pardavimas“, – tvirtina A.Paulikaitis.
2011 m. Lietuvoje oficialiai parduota 28,8 tūkst., o šiemet tikimasi parduoti apie 30 tūkst. dviračių.
Lietuvos dviratininkų bendrijos pirmininkas Linas Vainius mano, kad dviratininkų Lietuvoje kasmet daugėja ir dėl sveiko gyvenimo būdo propagavimo, ir dėl noro aktyviau leisti laisvalaikį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...