2011 Vasario 08

Turizmas

Iš didžiųjų Kauno renginių užsidirbs ir gyventojai

veidas.lt

Į Kaune šiemet vyksiančią tarptautinę šventę “Hanza dienos” ir Europos krepšinio čempionatą atvykstančių svečių laukia visas Kauno regionas. Užsidirbti tikisi ne tik viešbučiai, bet ir gyventojai, pradėję domėtis galimybėmis išnuomoti savo būstus renginių metu.

Kaip teigė Kauno turizmo informacijos centro direktorius Sigitas Sidaravičius, pasirodžius informacijai, kad šių renginių metu gali pritrūkti apgyvendinimo vietų, jau kitą dieną pasiūlyti savo butų atėjo ne vienas gyventojas. “Per savaitę sudarėme dešimt sutarčių su privačiais asmenimis. Daugiausia domėjosi pensininkai, planuojantys didžiųjų renginių metu laikinai išvažiuoti ar prisiglausti pas draugus. Jie nori išnaudoti galimybę užsidirbti, nes kiek tenka stebėti, tarpininkai ar operatoriai jau užėmę beveik visus Kauno viešbučius Europos krepšinio čempionato laikotarpiui”, – pasakojo S.Sidaravičius. Dažniausia privatūs asmenys siūlo vieno dviejų kambarių butus, o už parą prašo apie 250 Lt.

Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovas Darius Buta informavo, kad norint legaliai išnuomoti būstą trumpam, galima arba įsigyti verslo liudijimą tam laikotarpiui, arba iki kitų metų gegužės 1 dienos deklaruoti pajamas ir sumokėti 15 proc. Gyventojų pajamų mokestį. Nuo 2010 m. nekilnojamojo turto nuoma nelaikoma individualia veikla, todėl šiai veiklai verslo liudijimą išsiėmęs gyventojas nemoka nei “Sodros”, nei PSD įmokų.

Beje, Kauno turizmo centro darbuotojai apžiūrėjo ir universitetų bendrabučius, su trimis pasirašė sutartis dėl apgyvendinimo šių dviejų renginių metu.

Užsipildžius Kaunui, turistai bus nukreipiami į aplinkinius miestus – Kėdainius, Birštoną, Prienus, Raseinius, Jonavą. Birštono turizmo informacijos centro atstovė Henrieta Miliauskienė tikisi, kad kurortas sulauks nemažai turistų.

“Esame netoli Kauno, kai turistai pamatys, kad Kaunas užimtas, dairysis aplink. Jau dabar tikrai žinome, kad kelios krepšinio komandos, atvykusios į Europos krepšinio čempionatą, gyvens Karališkojoje rezidencijoje Birštone”, – tvirtino H.Miliauskienė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...