2011 Birželio 06

Iš Afganistano grįžusiems kariams įteikti medaliai

veidas.lt

BFL

Pirmadienį Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje, Jonavos rajone, iškilmingai sutikti gegužės viduryje misiją Afganistane baigę Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės dvyliktosios pamainos (PAG-12) kariai.

Jiems įteikti medaliai “Už tarptautines operacijas”, Algirdo bataliono kovinė vėliava paženklinta pasidabruotu ženklu ir plokštele, žyminčiais, kad ši vėliava kartu su PAG-12 Lietuvos karių pamaina nuo 2010 metų lapkričio iki šių metų gegužės vidurio dalyvavo tarptautinėje misijoje Afganistane, pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Sveikindama iš misijos grįžusius karius krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė pasidžiaugė iš NATO partnerių girdinti, kad Lietuvos kariai Afganistane yra vertinami, o PAG-12 dėka užmegzti ir toliau plėtojami geri santykiai su Goro provincijos vietos valdžia.

Kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius gyrė karius už profesionalų atkirtį priešiškoms pajėgoms, bandžiusioms apšaudyti PAG-12 stovyklą jų misijos pradžioje.

PAG-12 buvo suformuota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono pagrindu, kuris jau dukart dalyvavo pusmečio misijoje Afganistano Goro provincijoje.

Lietuvos vadovaujama PAG Gore – bendra civilių ir karių misija, NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) dalis, kuri Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 metų vasarą. Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

Šiuo metu Gore tarnauja tryliktoji PAG Lietuvos karių pamaina, kurios daugumą sudaro kariai iš Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono.

Goro PAG stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos ir Ukrainos atstovai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...