2010 Rugpjūčio 02

Afganistanas

Goro provincijoje apšaudyti Lietuvos kariai

veidas.lt

Rugpjūčio 2 d. naktį Goro provincijos pietvakarinėje dalyje apie 200 km nuo sostinės Čagčarano esančiame Shahrak rajone buvo apšaudyti patruliavę Lietuvos kariai ir civiliai. Į patruliuojančiuosius buvo šaudyta iš automatinių ir prieštankinių ginklų.

Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) patrulio kariai atidengė atsakomąją ugnį iš minosvaidžių, granatsvaidžių ir lengvųjų šaulio ginklų. Susišaudymas truko apie 10 minučių. Susišaudymo metu patrulio nariai nenukentėjo ir toliau tęsia savo užduotis. Kas apšaudė PAG patrulį nėra žinoma. Apie įvykį buvo informuota Afganistano nacionalinė policija.

„Kariai profesionaliai suvaldė situaciją. Ilgos treniruotės Lietuvoje ir dalyvavimo ankstesnėse tarptautinėse misijose patirtis leido jiems gerai pasirengti tokiems incidentams“, – sakė PAG vienuoliktosios Lietuvos karių pamainos (PAG-11) vadas pulkininkas Gintaras Smaliukas.

Afganistano Goro provincijos pietvakarinėje dalyje PAG-11 karių ir civilių patrulis keletui dienų buvo nuvykęs susitikti su rajonų valdžios atstovais, vesti mokymus Afganistano nacionalinės policijos pajėgoms, įvertinti kaip vykdomi Japonijos ir Lietuvos lėšomis finansuojami mokyklų statybos darbai, skaitė paskaitas.

Dabar Afganistane tarnaujančios PAG vienuoliktosios Lietuvos karių pamainos daugumą sudaro Tauragės r. dislokuoto Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai. Kęstučio batalionas PAG misijoje dalyvauja jau antrą kartą. Dauguma pamainos karių yra tarnavę Balkanuose, Irake, Afganistane.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...