2011 Gegužės 23

Investuotojų į naują atominę bus ne vienas

veidas.lt

BFL

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas tikina, kad investuotojų pasiūlymų į naują atominę elektrinę Visagine bus daugiau negu vienas.

“Manau, kad artimiausiu laiku turėsime gerų žinių. Žinau, kad Visagino atominė elektrinė dirba su potencialiais strateginiais investuotojais, ir, manau, kad tikrai turėsime daugiau negu vieną pasiūlymą”, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė A. Sekmokas.

Neoficialiomis BNS žiniomis, naujienų gali būti paskelbta jau birželio pradžioje.

Informacijos apie derybas turinti Lietuvos prezidentė sako tikisi, kad sutartis su būsimu strateginiu investuotoju į naują atominę elektrinę Lietuvoje bus skaidri, o jos sąlygos naudingos Lietuvai ir jos partnerėms – Lenkijai, Latvijai ir Estijai.

Dalia Grybauskaitė neseniai pareiškė nenorinti, kad pritraukiant strateginį investuotoją Visagino atominės elektrinės statybai pasikartotų Mažeikių naftos perdirbimo gamyklos pardavimo JAV kompanijai “Williams” istorija 1999 metais. Sandoris buvo vertinamas kaip ypač nepalankus Lietuvai, nes valstybė iš jo negavo pinigų, o tik didelius įsipareigojimus, kurių dalis dar galioja iki 2025 metų.

Lietuvos derybas itin atidžiai sekančios kaimyninės Baltijos šalyse taip pat tikisi jau netrukus išgirsti gerų naujienų. Latvijos ūkio ministras Artis Kamparas praėjusią savaitę pareiškė, kad projektą lietuviai rengia gana aktyviai.

Lietuvos Vyriausybė teigia, kad šiuo metu aktyviai deramasi su keliais potencialiais investuotojais į naują atominę, kurių vienas gali būti JAV bendrovė. Energetikos ministras A. Sekmokas gegužės pradžioje Vašingtone susitiko ir su galimais investuotojais.

Tikimasi, kad Lietuva kartu su Latvija, Estija ir Lenkija iki 2020 metų pastatys naują atominę elektrinę šalia Ignalinos elektrinės, kurios paskutinis veikęs reaktorius buvo uždarytas 2009 metų pabaigoje. Vyriausybė tikisi, kad jėgainės statyba prasidės 2014 metais, 2020 metais ji jau galėtų gaminti elektrą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...