2010 Birželio 21

Tyrimas

Interpolas tiria Ūkio banko veiklą

veidas.lt

Tyrimą dėl galimo pinigų plovimo atliekantys Interpolo pareigūnai tiria ir Ūkio banko veiklą, pirmadienį pranešė britų žiniasklaida.

Ūkio banko atstovas BNS sakė, kad reaguojant į belgų žiniasklaidoje paskelbtą informaciją banke atliekamas vidinis tyrimas.

Britų bulvarinis laikraštis “News of the World” savo interneto svetainėje informuoja, kad Belgijos finansų milžinė ING pranešė teisėsaugai apie virtinę lėšų pervedimų per Lietuvoje veikiantį Ūkio banką į dvi jos atidarytas sąskaitas.

Pranešama, kad kovos su korupcija pareigūnai nurodė nustatę, kad 460 kompanijų į dvi ING sąskaitas pervedė 1,7 mlrd. eurų (5,87 mlrd. litų) ir kad šios lėšos tikriausiai yra “nešvarios”.

Teigiama, kad prieš atkreipiant dėmesį į šias finansines operacijas, milžiniškos pinigų sumos jau buvo paskleistos pasaulio finansų rinkose.

Belgijos pareigūnai šiuo metu aiškinasi šiuos sandorius, o Interpolo ekspertų grupė tiria Ūkio banko veiklą.

“Sumos milžiniškos, – britų laikraščiui sakė vienas Ūkio bankui artimas šaltinis. – Kai kurie Rusijos bankai yra praradę licencijas dėl ryšių su pinigų plovimu, todėl Ūkio bankas turės įrodyti viską vykdęs teisėtai.”

Ūkio bankas sako atliekantis vidinį tyrimą.

“Prieš mėnesį sulaukę žinios iš belgų žiniasklaidos pradėjome vidinį tyrimą, bet nenorime komentuoti aplinkybių, nes tai gali pakenkti tymui”, – BNS sakė Ūkio banko atstovas spaudai Linas Kontrimas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...