2012 Sausio 11

Išdavė 4 kartus daugiau vartojimo paskolų

veidas.lt


Lietuvos gyventojai vis aktyviau skolinasi iš Ūkio banko. Per 2011 m. sausio-lapkričio mėnesius Ūkio bankas gyventojams suteikė vartojimo paskolų už 10,5 mln. litų –  virš 4 kartų daugiau nei per tą patį 2010 m. laikotarpį.

Per vienuolika 2011 m. mėnesių Ūkio bankas vartojimo paskolų išdavė beveik 1500 fizinių asmenų – 5 kartus didesniam skaičiui nei per tą patį laikotarpį 2010 m.

„Mūsų konkurenciniai pranašumai ir lankstumas leido pelnyti klientų pasitikėjimą, − sako Ūkio banko Komercijos tarnybos vadovas Justas Babarskas. – Dar vienas didelis Ūkio banko pranašumas – vartojimo kreditų palūkanos, kurios yra vienos mažiausių Lietuvos rinkoje. Ūkio banke klientai kreditus gali gauti su palūkanomis nuo 6 proc. eurais ir 7 proc. litais“.

Pasak J.Babarsko, 2011 m. lapkričio 30 d. bendras vartojimo paskolų portfelis siekė beveik 30 mln. litų. Pernai išduotos paskolos svyravo nuo 600 iki 40 tūkst. litų.
Ūkio banko Komercijos tarnybos vadovo teigimu, pernai klientus daug aktyviau rinktis vartojamuosius kreditus skatino ne tik patrauklios palūkanos, bet ir banko pasiūlytas papildomas draudimas nuo darbo praradimo ir galimybė rinktis kreditą su gyvybės draudimu.
„Poreikis vartojamiesiems kreditams yra didelis, tačiau Lietuvos gyventojai šiandien jau gerokai atsakingiau vertina savo finansines galimybes ir perspektyvas. Pernai prasidėjęs ekonominis atšilimas sudarė sąlygas gyventojams aktyviau skolintis, o galimybė apsidrausti nuo darbo praradimo pašalino tas priežastis, kurios keldavo dvejonių žmogui, ar jis tikrai sugebės grąžinti kreditą. Dabar klientai yra tikri, jog draudimo dėka jie nepatirs problemų grąžindamas bankui pinigus net ir kritiniu atveju, jei netektų darbo“, – sakė J. Babarskas.
Ūkio bankas, atsižvelgdamas į situaciją, su kuria susidūrė kai kurie gyventojai, praėjusių metų lapkritį supaprastino vartojimo kreditų išdavimo sąlygas. Vartojimo kredito minimali suma buvo sumažinta iki 500 litų (iki tol buvo 1000 litų). Be to, buvo panaikintas šiems kreditams taikomas komisinio mokesčio minimumas, tad dabar nedideliems kreditams, siekiantiems nuo 500 iki 999 litų, taikomas tik 1 proc. komisinis mokestis, t. y. nuo 5 iki 10 litų. Mažais vartojimo kreditais gali naudotis tiek nauji, tiek esami Ūkio banko klientai. Vartojimui Ūkio bankas suteikia 500–10 000 Lt paskolą, jos grąžinimo terminas – iki 5 metų.

Ūkio bankas yra pirmasis komercinis bankas Lietuvoje, jau trečią dešimtmetį teikiantis patikimas paslaugas 60-yje klientų aptarnavimo padalinių visoje šalyje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...