2011 Sausio 26

IT

Interneto tinklalapį turi 65 proc. įmonių

veidas.lt

Lietuvoje interneto tinklalapius turi panašiai tiek įmonių, kiek ir Europos Sąjungoje (ES), rodo Ekonominių studijų instituto tyrimas. Lietuvoje interneto tinklalapį susikūrusios 65 proc. įmonių, o ES vidurkis – 69 proc.

Asociacijos “Infobalt” inovacijų vadovas Andrius Plečkaitis mano, kad tinklalapius sukūrusių įmonių skaičius Lietuvoje gali būti netgi didesnis, nes Lietuvoje nemažai įregistruotų įmonių jau seniai nevykdo veiklos.

Tyrimo duomenimis, labiausiai šioje srityje pažengusios šalys yra Švedija, kur 89 proc. įmonių turi interneto tinklalapį, Danija (88 proc.), Suomija (87 proc.), Vokietija (84 proc.), Olandija (81 proc.) ir Austrija (80 proc.). Tarp naujųjų ES narių daugiausia interneto tinklalapį turi įmonės Čekijoje, Slovakijoje ir Slovėnijoje – šiuose šalyse skaičius siekia apie 74 proc.

Mažiau nei Lietuvoje interneto tinklalapį turinčių įmonių fiksuojama Italijoje (61 proc.), Graikijoje ir Prancūzijoje (58 proc.), Portugalijoje (52 proc.), o mažiau nei 50 proc. – Latvijoje, Bulgarijoje ir Rumunijoje.

A.Plečkaitis tvirtina, kad pagal verslo naudojimąsi elektroninėmis valstybės institucijų paslaugomis (e-valdžios) Lietuva Europoje atrodo labai gerai. “Europe’s Digital Competitiveness Report 2010″ tyrimo duomenimis, Lietuvoje šiomis paslaugomis naudojasi apie 90 proc. įmonių – tiek pat, kiek ir Danijoje, Suomijoje, Islandijoje ir Slovakijoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...