2010 Gruodžio 06

Gintaras Sarafinas

Interesų grupės skuba pasinaudoti bevaldyste Vilniuje

veidas.lt

Visi, kurie turite kokių nors svarbių projektų ar problemų, reikalingų spręsti Vilniaus miesto savivaldybėje, paskubėkite, nes palankesnio meto nei dabar, tiksliau, iki ateinančių savivaldos rinkimų, greičiausiai nebus. Pasak kalbintų verslininkų, šiuo metu sostinės savivaldybėje vyksta sunkiai protu paaiškinami procesai, – suinteresuotoms grupuotėms naudingi sprendimai priimami sparčiai ir dideliu mastu, bet, kaip žinoma, ne už ačiū.

Korumpuoti klerkai visiškai nebesibaimina nei Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT), nei savo valdžios, nes jos, tiesą sakant, kaip ir nėra. Juk Vilius Navickas toks pusiau luptas, pusiau skustas. Tiksliau, pusiau meras, pusiau nemeras. Ir toks jis jau daugiau nei du mėnesius. Jam pačiam toks statusas visai patinka, porą mėnesių jis vis žada atsistatydinti, bet niekaip to nesugeba padaryti. “V.Navickas turi savų motyvų”, –  teigia kandidatas į niekaip neatlaisvėjantį Vilniaus mero postą Raimundas Alekna.

Na, o kol vyksta visas šis stumdymasis, kol sostinėje akivaizdi netvarka, visi valdininkai ir interesantai tuo išmaniai naudojasi ir tvarkosi savo didelius ar smulkesnius reikalus.

Sakysite, kad po to, kai STT kirto Evaldui Lementauskui, Audriui Butkevičiui ir kitiems panašiems veikėjams per pirštus, kiti tarnautojai turėtų būti mažiau panirę į korupcijos liūną, nes šitai turėtų veikti prevenciškai. Nieko panašaus. Jokios baimės, juk STT pastaraisiais mėnesiais apsiraminusi, o ir E.Lementausko bei A.Butkevičiaus istorijos baigtis tikrai kitokia nei prognozuota ir žadėta.

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai žadėjo, kad vienas jų prioritetų bus kova su korupcija. Galima teigti, kad energetikos sektoriuje jiems tai iš dalies pavyko. Bet tik jame. Visur kitur – fiasko.  Savivaldoje – ypač.

Maža to, pasirodo, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai atsidūrė tarp labiausiai savivaldos lygmeniu susikompromitavusių partijų, mat su STT ir kitomis teisėtvarkos institucijomis reikalų turėjo šeši šios partijos deleguoti aukšti politikai (merų, vicemerų ir savivaldybės administracijos direktorių lygmeniu). Ir pagal nuopolį ši partija atsidūrė šalia partijos “Tvarka ir teisingumas” bei Naujosios sąjungos (socialliberalų).

Liūdniausia, kad Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai visiškai abejingai žvelgia į tai, kas vyksta sostinės savivaldybėje, kuriai su merais visą dvidešimtmetį labai nesisekė, kuri šiandien prasmegusi prie milijardo litų priartėjusiose skolose. Buvęs skandalingasis Vilniaus meras Artūras Zuokas dabartinę padėtį sostinėje įvertino tokiais žodžiais: “Vilnius iš optimistų miesto tapo pesimizmo sostine. Be to, šiandien Vilnius yra ir, ko gero, tamsiausia Europos sostinė”. Čia derėtų pridurti, kad tamsiausia ne vien tiesiogine prasme. Ir atsakingų veikėjų už tai toli ieškoti nereikia.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...