2011 Vasario 09

Rusija

Ingušijoje areštuoti trys žmonės

veidas.lt

Ingušijoje vykdant operatyvines paieškos priemones sulaikyti trys įtariamieji sąsajomis su teroro aktu Maskvos Domodedovo oro uoste šių metų sausio 24 dieną.

Agentūros “Interfax” duomenimis, buvo sulaikyti 1994 metais gimęs Achmedas Jevlojevas, 1988-ųjų gimimo Fatima Jevlojeva ir Ahmedas Auševas.

Magaso miesto teismas paskyrė jiems kardomąją priemonę – areštą dviem mėnesiams pagal įtarimą padarius nusikaltimus, numatytus Rusijos Federacijos baudžiamojo kodekso 105 str. (nužudymas), 222 str. (neteisėta ginklų ir šaudmenų apyvarta) ir 223 str. (neteisėtas ginklų gaminimas).

Pasak teismo atstovo, Achmedas ir Fatima Jevlojevai yra tikri brolis ir sesuo Magomedo Jevlojevo, kuris, kaip įtariama, detonavo sprogdinimo įtaisą Domodedove.

“Pas juos per tyrimo veiksmus buvo rasta tokio paties trotilo, kuris buvo panaudotas per teroro aktą Domodedove, pėdsakų”, – sakė teismo atstovas.

Pasak jo, A.Auševas yra iš to paties kaimo, kaip ir sulaikytieji. Tyrėjai turi informacijos, kad jis lydėjo Mahomedą Jevlojevą iš Ingušijos.

Tuo tarpu agentūra “RIA Novosti” trečiadienį remdamasi šaltiniu jėgos struktūrose pranešė, kad, tyrimo duomenimis, teroro aktą Domodedovo oro uoste įvykdė teroristų grupė, kurią sudarė septyni žmonės.

“Tyrimo duomenimis, šiuo metu nustatytos septynių įtariamųjų, tarp jų mirtininko, kurie įėjo į grupę, rengusią ir įvykdžiusią teroro aktą Maskvos oro uoste, tapatybės”, – sakė agentūros pašnekovas.

Pasak jo, tarp jų yra nepilnamečių.

“Be to, nustatytas ratas asmenų, kurie bendravo su įtariamaisiais ir žinojo jų ketinimą įvykdyti teroro aktą, bet nepranešė teisėsaugos institucijoms”, – sakė šaltinis.

Per sprogimą sausio 24 dieną Domodedove 36 žmonės žuvo ir maždaug nei 200 buvo sužeisti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...