2011 Gegužės 15

Infliaciją JAV skatino brangstantys maisto produktai

veidas.lt

"Veido" archyvas

Šių metų balandį vartotojų kainų augimą Jungtinėse Valstijose skatino didelės maisto produktų ir energijos šaltinių kainos, tačiau bazinis infliacijos rodiklis ir šįkart ūgtelėjo nežymiai, o tai reiškia, kad JAV centriniam bankui kol kas nėra pagrindo nerimauti.

JAV darbo departamentas pranešė, kad vartotojų kainų indeksas balandį padidėjo 0,4 proc., prieš tai kovą pakilęs 0,5 procento. “Reuters” apklausti ekonomistai prognozavo, kad kainos balandį padidės 0,4 procento.

Vartotojų kainų indeksas, neatsižvelgus į maisto produktų ir degalų kainas, padidėjo 0,2 proc., kaip ir prognozavo analitikai.

JAV federalinio atsargų banko vadovai įsitikinę, kad didelės žaliavų kainos, kurios neigiamai atsiliepė pirmojo metų ketvirčio bendrojo vidaus produkto statistikai, neilgai kurstys infliaciją.

Bendras vartotojų kainų indeksas balandį, palyginti su analogišku laikotarpiu prieš metus, padidėjo 1,3 proc., prieš tai kovą pakilęs 1,2 procento.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...